Jak wymienić dzwonek do drzwi

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
9283 0

Majsterkowanie jest łatwe, czyli tym razem sprawdzamy jak samodzielnie wymienić dzwonek do drzwi. To film dla tych, których nie przerażają budowa i remonty, a majsterkowaniejest dla nich przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zrób to sam pokazane krok po kroku umożliwi nawet osobom, które nigdy nie podejmowały się samodzielnej budowy i remontuwykonanie prostych napraw w domu.

Do wymiany dzwonka do drzwi metodą DIY potrzebne nam będą takie narzędzia, jak: próbnik elektryczny, wiertarka, wiertło do betonu, kołki rozporowe, śrubokręt i oczywiście dzwonek do drzwi.
W pierwszej kolejności demontujemy stary dzwonek, wyłączając odpowiedni bezpiecznik po zdjęciu obudowy i sprawdzając miernikiem elektrycznym, czy odcięliśmy dopływ prądu. Następnie można bezpiecznie odkręcić przewody elektryczne i śruby mocujące ramę dzwonka do drzwi. W miejsce starego dzwonka przykładamy ramkę od nowego dzwonka do drzwi sprawdzając czy można wykorzystać stare otwory. Jeżeli otwory się nie pokrywają, należy wyznaczyć ołówkiem nowe punkty montażu ramy dzwonka. Dobieramy wiertło o odpowiedniej średnicy i przystępujemy do wiercenia, pamiętając o ochronie oczu. W wywiercony otwór wkładamy kołek rozporowy i dokręcamy wkręt pozostawiając przestrzeń ok. 5 mm między ścianą a główką wkręta. Następnie przekładamy przewody nowego dzwonka do drzwi przez otwór w ramce i zawieszamy ją na wkręcie. Przewody brązowy i niebieski podłączamy do kostki dzwonka. Przewód żółto-zielony jest przewodem bezpieczeństwa i pozostaje odłączony. Kiedy przewody zostaną podłączone, zakładamy obudowę dzwonka do drzwi i sprawdzamy, czy działa.

Do poradnika Jak wymienić dzwonek do drzwi przypisano następujące tagi:

majsterkowanie dzwonki budowa i remonty diy zrób to sam dzwonek do drzwi

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić dzwonek do drzwi skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...