Jak wymienić linkę hamulca V-Brake w Rowerze

Poradnik dodany przez: Karczek33
3280 0

Aby zachować bezpieczeństwo na drodze – niezależnie czy chodzi i jezdnię, czy chodnik, czy ścieżkę rowerową – powinniśmy posiadać sprawny pojazd. Dzięki temu zapobiegniemy wypadkom i kontuzjom. Dlatego też, jeżeli zachodzi taka potrzeba, powinniśmy samodzielnie dokonywać napraw. Rowery posiadają znacznie prostszy mechanizm niż samochody, dlatego też łatwiej jest wykonywać takie zadanie z pomocą dobrego tutorialu. Powyższy filmik przedstawia, w jaki sposób wymienić hamulce rowerowe, które po jakimś czasie zużywają się same i konieczny jest taki zabieg – poprawia on wygodę i zapewnia większą kontrolę nad rowerem.
Wszystkie porady zawarte na filmiku posiadają komentarz, który omawia sytuację oraz błędy, jakie możemy popełnić i jakich powinniśmy unikać, aby nie uszkodzić pozostałych elementów mechanizmu. Jest to przejrzysta prezentacja, w której wykorzystujemy domowe majsterkowanie do osiągnięcia zamierzonego przez nas efektu.
Warto też pamiętać, że rowery posiadają różne mechanizmy hamulcowe, które mogą się od siebie różnić w zależności od modelu, jaki posiadamy. Dlatego też lepiej się upewnić, zanim przystąpimy do pracy, a nie posiadamy żadnej specjalistycznej wiedzy. Taka linka hamulcowa może okazać się inna w zależności o systemu, jakie planujemy naprawić, nawet jeżeli okiem amatora wydają się one takie same, a klocki hamulcowe na oko pasują do siebie idealnie.
Filmik ten jednak pozwala na dokonanie odpowiednich przeróbek bez konieczności nabywania takiej specjalistycznej wiedzy. Trzeba jednak uważnie śledzić porady, jakimi dzieli się autor filmiku, dzięki czemu zyskamy pewność, że nie uszkodzimy naszego roweru.

YouTube: http://www.youtube.com/forumwiedzy

Składniki:

  • Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL

Do poradnika Jak wymienić linkę hamulca V-Brake w Rowerze przypisano następujące tagi:

majsterkowanie porady rowery klocki hamulcowe hamulce rowerowe linka hamulcowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić linkę hamulca V-Brake w Rowerze skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...