Jak zawiązać krawat - węzeł windsorski

Poradnik dodany przez: Tudor
6772 0

Węzeł windsorski jest znany jako jeden z bardziej eleganckich węzłów. Ten węzeł jest dość gruby i umożliwia łatwe poluzowanie lub zaciśnięcie krawata, dlatego też jest wykorzystywany zazwyczaj przez mężczyzn, którzy pracują w biurach i potrzebują większej swobody w tym zakresie. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach węzeł windsorski uznaje się za obowiązkowy. Ponadto moda męska zazwyczaj wymusza ten rodzaj węzła, ponieważ jest on najlepiej dopasowany do eleganckiego garnituru i koszuli. Jak zawiązać krawat tym sposobem? Oto krótki poradnik, który pozwoli uniknąć problemów w przypadku, gdy będzie potrzebne dopasowanie węzła do konkretnego ubioru.
Do ćwiczeń najlepiej wykorzystać krawat, który jest wykonany z dość śliskiego materiału. Pozwoli to na lepsze regulowanie węzła. Ponadto materiał powinien być dość szeroki.
Ćwiczenie polega na samodzielnym wiązaniu, dlatego najpierw należy zawiesić krawat na szyi. Na początku wykonuje się prosty węzeł w taki sposób, by grubsza część znalazła się po lewej stronie. Następnie należy przeciągnąć ją górą przez powstałą pętlę, a potem zawinąć wokół powstałego węzła. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie tej części dołem przez pętlę, ale po drugiej stronie niż poprzednio. Następnie wkładamy grubszą część górą przez mniejszą pętlę powstałą przez wcześniejsze zawinięcie węzła. Teraz wystarczy tylko poprawić węzeł windsorski poprzez regulację cieńszą i po związaniu krótszą częścią krawata.
Aby wiązanie się udało, należy zostawić sobie dość dużo materiału na sam węzeł, natomiast na regulację pozostawić jedynie krótki odcinek. 

Do poradnika Jak zawiązać krawat - węzeł windsorski przypisano następujące tagi:

poradnik krawat moda męska jak zawiązać krawat węzeł windsorski

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zawiązać krawat - węzeł windsorski skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...