Jak zbudować wahadło do frezowania wklęsłych okręgów

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
3484 0

Frezowanie to jedna z podstawowych metod obróbki drewna, która pozwala na nadanie drewnianym elementom różnych kształtów. Z tego poradnika dowiemy się w jaki sposób samodzielnie wykonać wahadło do frezowania wklęsłych okręgów.

Własnoręcznie zrobione meble to doskonały sposób na stworzenie unikalnego wyposażanie wnętrza. Wykonane w domowym warsztacie projekty staną się niepowtarzalną ozdobą domu. Własna stolarnia wymaga jednak odpowiedniego wyposażenia, w tym szeregu narzędzi, które pozwolą na bardziej zaawansowaną obróbkę drewna. Frezarka należy do podstawowego sprzętu, który powinien znaleźć się w warsztacie każdego stolarza. Frezowanie to technika obróbki skrawaniem, umożliwiająca nadanie drewnu różnych kształtów. Ten poradnik prezentuje jak wykorzystać zwykłą frezarkę do zrobienia wklęsłego koła.

Frezarka do drewna to niezbędna inwestycja dla każdego stolarza, który chce tworzyć bardziej profesjonalne wyroby. Z zastosowaniem takiego urządzenia w domowym warsztacie można zrobić praktycznie wszystko. Dzięki drobnym modyfikacjom narzędzia da się wykonać naprawdę oryginalne projekty. Frezarka górnowrzecionowa może posłużyć także do wycinania wklęsłych kształtów, na przykład przy tworzeniu mis i pater. Aby osiągnąć taki efekty wystarczy zbudować wahadło, które pozwoli na odpowiednie poruszanie frezarką. Poradnik prezentuje krok po kroku wszystkie czynności niezbędne do stworzenia takiego urządzenia. Następnie możemy zobaczyć jak wykorzystać je w praktyce do obróbki drewna i nadania mu pożądanej formy. Obejrzyj film i zobacz w jaki sposób możesz używać frezarkę.

Wszystkie filmy tutaj: http://mebletwojegopomyslu.pl/category/vlog/

Do poradnika Jak zbudować wahadło do frezowania wklęsłych okręgów przypisano następujące tagi:

technika frezowanie frezarka stolarnia frezarka do drewna frezarka górnowrzecionowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować wahadło do frezowania wklęsłych okręgów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...