Jak wybrać tapetę do danego pomieszczenia

Jak wybrać tapetę do danego pomieszczenia

Jeżeli nudzi ci się twój pokój i chcesz w nim coś zmienić, nie wydając góry pieniędzy- tapeta jest idealnych rozwiązaniem dla ciebie. Niedroga, ciekawa i wprowadza świeżość w naszym wnętrzu. Potrafi ona zmienić cały charakter pomieszczenia, jednak należy ją umiejętnie dobrać. Czym się kierować przy wyborze tapet?

Krok 1

Na rynku mamy do wyboru m. in. tapety papierowe, które pozyskiwane są z recyklingu. Są więc przyjazne dla środowiska. Często charakteryzują się wytłaczaną strukturą. 

Krok 2

Do wybory mamy także tapety o powierzchni wklęsłej lub wypukłej. Popularne są również wytłaczane tapety wysokogatunkowe, składające się z jednej lub więcej warstw. 

Ciekawostka

Aby tapety były trwalsze i dłużej trzymały się na ścianie, najpierw pomaluj powierzchnię ściany farbą lateksową lub arylową, a potem nanieś na nią tapetę. 

Krok 3

Tapety z tworzyw sztucznych (np. akrylowe, winylowe, z włókien szklanych) pokryj wodoodpornym lakierem. Gwarantuję, że będą bardziej odporne na ścieranie. 

Ciekawostka

Aby ocenić rzeczywisty obraz, tapety oglądaj zawsze z trochę większej odległości. Powinniśmy oglądać je nie tylko w świetle dziennym, ale również w tym ciemniejszym. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić doniczkę na ścianę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać tapetę do danego pomieszczenia skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!