Jak złożyć motyla z papieru - ładny i prosty

Poradnik dodany przez: Darkiri
8613 0

Nic nie sprawia takiej radości, jak stworzenie czegoś oryginalnego własnymi rękami – choćby rzeczy z papieru. Mamy wtedy podwójną satysfakcję, a nawet potrójną, ponieważ możemy taką rzecz podarować komuś jako prezent. Z całą pewnością motyle z papieru to doskonała okazja na podszkolenie swoich manualnych umiejętności – a może nawet odkrycie nowej pasji. To również świetna zabawa dla dzieci, gdyż pobudza kreatywność. Origami krok po kroku pozwoli każdemu stworzyć pięknego motyla.

Na początek musimy przygotować kwadratową kartkę papieru do origami (jest ona bardzo cienka, pergaminowa, aby nawet kilka zagiętych brzegów wyglądało estetycznie). Postępujemy zgodnie z instrukcją. Najpierw zginamy kwadrat na pół dwa razy, tak aby na środku powstało zagięcie w kształcie „x”. Musimy pamiętać, że liczy się tutaj precyzja. Brzegi muszą idealnie do siebie pasować. Następnie zaginamy brzegi do środka, po czym zginamy do siebie przeciwległe wierzchołki. Każdy z nich w następnym kroku zginamy do środka kartki. Następnie tworzymy „łódeczki”. Odwracamy pracę i tworzymy mały kwadrat wewnątrz już istniejącego, zaginając wszystkie boki do środka. W ten sposób tworzy się mały kwadrat, którego przekątne zaginamy do środka. Teraz pora na najtrudniejszy etap. Jeżeli poprzednie wykonaliśmy prawidłowo, powinniśmy być w stanie zagiąć do środka wszystkie boki. Gdy to uczynimy odwracamy nasze origami, aby wykonać końcową operację. Zaginamy wierzchołki skrzydełek go boków, a następnie tworzymy lejek.

Choć origami diagrams wydają się skomplikowane, to kiedy kilka razy poćwiczy się ich wykonywanie, można zauważyć, że rządzą się pewnymi prawami. Jeżeli wykonamy pewną określoną liczbęorgiami krok po kroku będziemy je w stanie dostrzec.

Do poradnika Jak złożyć motyla z papieru - ładny i prosty przypisano następujące tagi:

origami rzeczy z papieru origami krok po kroku motyle z papieru origami diagrams

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak złożyć motyla z papieru - ładny i prosty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...