Jak zrobią kartkę holograficzną

Poradnik dodany przez: szeszelnik
8082 0

Gadżety wykonane metodą diy to idealny pomysł na prezent oraz sposób na dekorację w domu. Najczęściej w tym celu są wykorzystywane ozdoby z papieru i technika origami. Większość osób jednak decyduje się na techniki łączone, które pozwalają wykonać gadżet według własnego uznania. Kartka okolicznościowa z holograficznym wzorem to jeden z przykładów takiej pracy.
Do wykonania tej ozdoby z papieru potrzeba: papierowych arkuszy (w tym papieru z holograficznym wzorem), nożyczek, ołówka, cyrkla, kleju oraz wstążki.
Biały arkusz o wymiarach 12 x 24 cm należy złożyć na trzy części w taki sposób, aby wynosiły one kolejno: 6 cm - 12 cm - 6 cm. Zewnętrzne części należy zgiąć do środka. Cyrklem należy narysować półkola na obydwóch zgiętych częściach w taki sposób, aby krawędzie półkola znajdowały się jak najbliżej brzegów. Jednocześnie odmierzenie musi być symetryczne dla obu zgiętych części. Następnie należy obciąć krawędzie wzdłuż odmierzonych linii.
Kolejny krok to użycie holograficznego arkusza papieru, który sprawi, że ten pomysł na prezent będzie piękny i modny. Należy odrysować na nim wcześniej uzyskane półkola i wyciąć uzyskane kształty.
Następnie potrzebny jest biały arkusz o wymiarach 11, 5 cm x 23 cm. Należy złożyć go na pół. Następnie trzeba przykleić go w środku głównego arkusza w taki sposób, aby mniejszy arkusz otwierał się w lewą stronę.
Do otwieranych części głównego arkusza należy przykleić wstążkę do zawiązywania oraz wcześniej uzyskane holograficzne elementy. Należy robić to dokładnie w tej kolejności, aby połączenie między wstążką a arkuszem nie było widoczne. Dzięki takiemu działaniu tego typu ozdoby z papieru prezentują się znacznie bardziej profesjonalnie. Po wyschnięciu kleju kartka okolicznościowa jest gotowa.

Blog: mishellka.com

Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw 

Do poradnika Jak zrobią kartkę holograficzną przypisano następujące tagi:

origami diy kartka okolicznościowa pomysł na prezent ozdoby z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobią kartkę holograficzną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...