Jak zrobić 5 ciekawych i prostych rzeczy z silniczków DC

Poradnik dodany przez: longmmuns
8761 0

Majsterkowanie dla każdego, komu nie obca jest elektronika, czyli jak zrobić pięć ciekawych gadżetów i fajnych rzeczy wykorzystując do tego celu silniczki DC – silniczki z prądem zmiennym, które znajdziemy w wielu mechanicznych zabawkach czy narzędziach domowych. Wykorzystanie silników elektrycznych w pomysłowy sposób posłuży nam do stworzenia gadżetówzgodnie z duchem recyklingu i DIY.
Wykorzystując silnik elektryczny, puszkę po napoju, papier ścierny, kabel USB oraz Power Bank możemy przygotować m. in. własnymi siłami szlifierkę do noży i innych ostrzy. Jej wykonanie krok po kroku zaprezentowane zostało w powyższym filmie. Innym sposobem DIY na pomysłowe użycie silnika elektrycznego jest wykonanie wkrętarki do śrub. Jeśli chcemy zaś wykorzystać silnik elektryczny oraz starą doniczkę, możemy wykonać z nich mieszarkę do farb czy innego rodzaju proszków z wodą. Zasilana bateriami mieszarka wykona za nas nużącą pracę dużo dokładniej, niż w trakcie ręcznego mieszania.
Do czego jeszcze można wykorzystać silniki elektryczne z zabawek mechanicznych lub zepsutych sprzętów domowych? Dlaczego nie zrobić z nich kolejnej zabawki. Pomysłowym wykorzystaniem silnika elektrycznego zaprezentowanym w powyższym filmie jest wykonanie zabawnego pojazdu z… pudełka po mentosach. Wystarczy połączyć silnik elektryczny z pudełkiem oraz kilkoma innymi przedmiotami, które znajdziemy w każdym domu, a otrzymamy pojazd, który z pewnością zaskoczy i będzie bawić nasze dzieci. Zapraszamy do wykonania samodzielnie gadżetów z wykorzystaniem silników elektrycznych z prądem zmiennym! Możliwości jest naprawdę wiele.

Do poradnika Jak zrobić 5 ciekawych i prostych rzeczy z silniczków DC przypisano następujące tagi:

elektronika majsterkowanie gadżety diy silniki elektryczne fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić 5 ciekawych i prostych rzeczy z silniczków DC skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...