Jak zrobić dębowy regał cz.1 - Meble Twojego Pomysłu

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
4517 0

Lubicie technikę? Zastanawiacie się jak zrobić regał z drewna? Jeśli tak to zapraszam serdecznie do oglądania dzisiejszego odcinka, w którym zobaczycie pierwszą odsłonę budowy mebli DIY z litego drewna. Prace przy dębowym regale należy niewątpliwie zacząć od zaplanowania rozkroju desek. Wszystkie deski należy dokładnie obejrzeć, pomierzyć i poznaczyć aby było jak najmniej odpadu. Zacząłem od deski o grubości 50mm. Z niej powstaną nogi. Na początku przy użyciu poziomicy zaznaczyłem prostą linię. Wzdłuż niej przeciąłem deskę, w ten sposób mam jeden prosty bok do którego mogę ciąć pozostałe fragmenty. Następna do cięcia trafiła deska o grubości 30mm. Udało mi się z niej powycinać wszystkie boczki. Z dwóch kolejnych powycinałem deski na klejonkę na półki. Kolejnym krokiem jest wyrównanie i przygotowanie desek do klejenia. Po wyrównaniu i przepuszczeniu przez grubościówkę użyłem domino do wzmocnienia półek. Wszystko przesmarowane klejem i klejonka trafia w prasę.

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna, a także jak poprawnie użyć żywicę epoksydową przy tworzeniu mebli. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

 

Składniki:

  • regał
  • witryna
  • dąb
  • drewno
  • meble
  • warsztat

Do poradnika Jak zrobić dębowy regał cz.1 - Meble Twojego Pomysłu przypisano następujące tagi:

technika regał z drewna meble diy żywica epoksydowa dębowy regał lite drewno

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić dębowy regał cz.1 - Meble Twojego Pomysłu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...