Jak zrobić kartkę z sercami

Poradnik dodany przez: szeszelnik
4282 0

Często wydaje się, że wykonanie pięknej kartki jest bardzo trudne. Z tym poradnikiem jednak może okazać się, że zrobienie takiej ozdoby z papieru jest tak samo proste jak origami dla dzieci. W jaki sposób można wykonać kartkę z sercami?
Wykonanie tego typu kartki to swego rodzaju origami krok po kroku. Potrzebne będą jedynie nożyczki, ołówek, klej, linijka, cyrkiel oraz arkusze kolorowego grubszego papieru. Podstawę pracy stanowi kartka 14x18 cm. Może być ona w kolorze białym lub innym, w zależności od indywidualnego projektu. Należy złożyć ją na pół, tak, jak jest zwykle złożona ozdobna kartka.
Teraz potrzebna będzie arkusz papieru o wymiarach 13x13 cm. Ta kartka stanowić będzie tło pod resztę elementów. I znów - jej kolor i ewentualny wzór zależy od indywidualnego projektu. Najlepiej jednak, by różniła się od podstawowego arkusza. Tło przyklejamy dobrym klejem do papieru.
Następnie należy przygotować cztery kwadraty, każdy o długości boku 6 cm. Dobrze, by były w różnych kolorach. Należy nakleić je odpowiednio na wcześniej przygotowanym tle. Dobrze jest poczekać, aż wszystko dobrze wyschnie. Jest to istotne w przypadku użycia zbyt dużej ilości kleju, gdy arkusze papieru są cienkie lub wtedy gdy klej jest zbyt wodnisty.
Na kwadraty należy nakleić kółka o średnicy 5 cm. Mogą mieć one ten sam kolor, ponieważ stanowią właściwe tło dla serc.
Serca z papieru mogą mieć różne wielkości, jednak nie powinny wykraczać one poza wyznaczone przez koła granice. Idealnie jest, jeśli serca znajdą się na samym środku. Należy przykleić je tak samo, jak wcześniejsze elementy.
Dodatkowe gadżety ozdobne w przypadku tej karty to: serce przyklejone wewnątrz karty, a także dodatkowe elementy narysowane na samych sercach metalicznym lub brokatowym markerem.
Jeśli elementy zostaną przygotowane wcześniej, to samo zrobienie kartki z sercami przypomina swego rodzaju origami.

BLOG: https://www.mishellka.com/

INSTA: @iammishellka 

Do poradnika Jak zrobić kartkę z sercami przypisano następujące tagi:

kartka origami gadżety ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kartkę z sercami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...