Jak zrobić mini kuszę z zapalniczki

Poradnik dodany przez: exboho
1989 0

W każdym roku zapalniczka to dzisiaj podstawowy przyrząd do rozpalania ognia podczas palenia w piecu, zapalenia papierosa czy też podgrzewania w małym zakresie, np. końcówek tasiemek, które mogłyby rozpruć w innym wypadku. Pomysłu na zabawy z ich wykorzystaniem znajdują się więc w każdym gospodarstwie domowym, ale rzadko kiedy są wykorzystywane niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Istnieje jednak wiele projektów zrób to sam, które kompletnie przeczą ich bezużyteczności przy majsterkowaniu.

Świetnie sprawdzają się jako sposób na nudę, kiedy zastanawiamy się, co można zrobić w domu, żeby temu zaradzić – zwłaszcza podczas długich i ponurych dni, kiedy nie ma okazji na innego rodzaju rozrywkę. Konieczne są do tego takie składniki jak: metalowy drucik, kombinerki, gumka recepturka oraz klamerka. Po odpowiednim uformowaniu drucika, rozpoczyna się kolejny etap, w efekcie której powstaną fajne rzeczy.

Z przeciętej na pół gumki powstaje cięciwa poprzez zawiązanie dużych supełków na obu jej końcach. Następnie tak przygotowany element przykleja się do zapalniczki, a następnie uzupełnia o klamerkę/klips, który będzie trzymał zapałkę-strzałek przed jej wypuszczeniem. Dzięki temu powstanie mechanizm ułatwiający strzelanie. Zapalniczka w tym przypadku stanowić drewniany odpowiednik w konstrukcji, dzięki czemu nadaje stabilności podczas trzymania i celowania.

Są to świetne pomysły na zabawy dla dzieci, jednak zawsze powinny być wykonywane pod opieką dorosłych. Zapobiega to przykrym konsekwencjom i niebezpiecznym sytuacjom, w jakich się mogą znaleźć. Taki projekt zrób to sam pozwala też w łatwy sposób poznać zasady działania tej broni.

Do poradnika Jak zrobić mini kuszę z zapalniczki przypisano następujące tagi:

zapalniczka zrób to sam pomysły na zabawy fajne rzeczy co można robić w domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mini kuszę z zapalniczki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...