Jak zrobić mundialowe origami

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
1139 0

Choć największe piłkarskie tego sezonu już za nami, to jednak Mundial 2018 wciąż jest żywy w sercach kibiców na całym świecie. Niezapomniane wrażenia pozwalają na nowo odkrywać niezapomniane bramki, interwencje, akcje na miarę historycznego wyczyny.
Jeżeli lubimy tworzyć ozdoby z papieru, ten filmik będzie idealną propozycją do dzielenia się radością z kibicowania, nie tylko na Mundialu, ale też podczas innych sportowych wydarzeń w świecie piłki nożnej.
Wideo to jest przykładem przygotowania origami krok po kroku, które będzie bardzo pomocną instrukcją również dla osób bez doświadczenia czy wiedzy w zakresie sztuki składania i formowania papieru znanej w Japonii od wielu lat. Ze względu na swój praktycznych charakter jest to również origami dla dzieci, ponieważ w trakcie przygotowywania ozdób tą techniką wykorzystywane są inne narzędzie, poza kartką papieru i gotowym schematem.
Idealnie nadaje się nie tylko do wspólnej zabawy, ale też jako projekt wspomagający kreatywność i koncentrację, stąd też origami dla dzieci warto wykorzystywać na zajęciach plastycznych, kiedy wszyscy dobrze się bawią, przygotowując kolorowe i pomysłowe ozdoby z papieru.
Jeżeli nasze pociechy również aktywnie kibicują podczas meczu i chcą same przygotować origami na dowolną imprezę sportową, niekoniecznie sam Mundial 2018, warto żebyśmy pokazali im ten filmik albo sami podpowiedzieli, jak mogą wykorzystać letni czas na ćwiczenie kreatywności, zanim ponownie wrócą do szkoły.
Z pewnością takie ozdoby z papieru będą świetnym projektem również dla dorosłych, który lubią zajmować się pracami ręcznymi – czy to w formie odstresowania, czy w ramach hobby. 

Do poradnika Jak zrobić mundialowe origami przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku mundial 2018

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mundialowe origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...