Jak zrobić papierową parasolkę

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
5376 0

Dzięki sztuce origami można łatwo wykonać parasolkę z papieru. W jaki sposób można to zrobić krok po kroku? Należy przygotować kwadratowy arkusz papieru, a następnie zgiąć go po przekątnych. Następnie odwrócić i zgiąć go na pół. Te kroki są zazwyczaj podstawą w przypadku wykonywania ozdób z papieru sztuką origami i pozwalają na rozpoczęcie wielu różnych prac.
Kolejnym krokiem jest zagięcie wszystkich rogów do wewnątrz. Odwracamy uzyskany kwadrat i zginamy dwa rogi dolne rogi w taki sposób, aby uzyskać kształt latawca. Następnie rozkładamy kartkę i powtarzamy czynność zaczynając z górnymi rogami.
Pora rozprostować kartkę po raz kolejny. Wykorzystując poprzednie zagięcia zginamy rogi kwadratu w taki sposób, by uzyskać elementy parasolki. W tym celu konieczne jest zgięcie ich środkowych części, a następnie ich rozłożenie. Uzyskane elementy są ozdobami na samej parasolce, a jednocześnie będą stanowić ukrycie złączeń poszczególnych modułów. Ozdoby po złożeniu przypominają standardowe papierowe czapki wykonywane często w ramach tak zwanego origami dla dzieci.
Ten przepis na parasolkę dotyczy origami modułowego, które składa się z kilku elementów. Każdy z arkuszy to jeden z elementów parasolki, dlatego konieczne jest przygotowanie sześciu arkuszy. Ostatnie odgięcia arkusza są konieczne, aby było możliwe sklejenie modułów. To origami można wykończyć dorabiając uchwyt parasolki ze zrolowanego pojedynczego arkusza. Takie ozdoby z papieru można wykorzystać jako dekoracje lub po prostu jako ćwiczenie zręczności, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/origami4ik/ 

Do poradnika Jak zrobić papierową parasolkę przypisano następujące tagi:

origami z papieru ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić papierową parasolkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...