Jak zrobić papierowy wazon - inspiracje do domu

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
7444 0

Zabawa z papierem to pierwsze prace plastyczne, jakie wykonują dzieci w przedszkolu i domu. Wycinają z niego zwierzątka oraz innego rodzaju ozdoby, malują farbkami, kredkami, tworzą łańcuchy i wiele podobnych projektów. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób, dzięki któremu mogą się kreatywnie rozwijać – origami, Dzięki niemu ćwiczą zdolności manualne, cierpliwość oraz dokładność wykonania, które to są kluczowymi elementami każdego pracy tego rodzaju.

Aby wykonać dowolne rzeczy z papieru potrzebny jest cienki arkusz oraz przejrzyście zaprezentowana instrukcja składania modelu. W tym wypadku filmik przedstawia wazon, który może posłużyć jako wyjątkowa i niespotykana ozdoba do wykorzystania zarówno w domu, jak i miejscu pracy. Wszystko zależy od zamiarów osoby nim obdarowanej.

Każdy projekt origami rozpoczyna się od złożenia kwadratowego bądź prostokątnego arkusza dwa razy na pół. Pozwala to wyznaczyć linie do dalszej pracy bez używania jakichkolwiek narzędzi geometrycznych. Choć może nie sprawiać takiego wrażenia, to wazon wykonany są techniką jest bardzo stabilny i łatwy w ozdabianiu. To również wyjątkowa okazja, że zaprezentować własne prace plastyczne, które wykonujemy po godzinach, w ramach relaksu i rozwijania zdolności twórczych.

Jeżeli poszukujemy pomysłu na dekoracje do domu i mamy zdolności manualne, z całą pewnością będzie to dobry sposób na ich wykorzystanie. Stosunkowo prosty do wykonania projekt zachwyci odwiedzających, jak również da dużo satysfakcji twórcy. Trzeba jedynie pamiętać, żeby zachować ostrożność, ponieważ papierowe dekoracje łatwo ulegają zniszczeniu, jeżeli się o nie należycie nie zadba, np. przed dziećmi, które wpadną na pomysł podlania znajdującego się w nim kwiatka. 

Do poradnika Jak zrobić papierowy wazon - inspiracje do domu przypisano następujące tagi:

origami wazon dekoracje do domu prace plastyczne papierowe dekoracje rzeczy z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić papierowy wazon - inspiracje do domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...