Jak zrobić piękną dekorację do domu - las w słoiku

Poradnik dodany przez: Ciecierzyk
4750 0

Zrób sobie własny las w słoiku – czyli filmowa instrukcja, jak zrobić bardzo modne w ostatnich latach zielone ozdoby do domu. Dzięki posadzeniu w słoikach leśnych roślin, możemy cieszyć się z oryginalnych gadżetów i fajnych rzeczy, nawet w środku mroźne zimy, kiedy wyprawa do lasu niekoniecznie nam się uśmiecha.
Słoiki ozdobne wypełnione naturalnymi roślinami to ostatni hit mody, jeśli chodzi o ozdoby do domu. Zamiast jednak płacić spore kwoty za gotowe dekoracje do domu tego rodzaju, warto włożyć nieco wysiłku i stworzyć samodzielnie taki gadżet. Przyjemność z posiadania ich będzie tym większa, że zostały wykonane dokładnie według naszych upodobań.
Aby wykonać dekorację typu las w słoiku, musimy przede wszystkim wybrać się do lasu w okresie pełni wegetacji, kiedy mamy pełno zielonych roślin. Wybieramy oczywiście rośliny niezbyt duże, takie, aby zmieściły się w słoiku, w którym zamierzamy stworzyć naszą dekorację do domu. Rośliny wybrane do posadzenia w słoiku wykopujemy ostrożnie razem z korzeniami i ziemią, która posiada odpowiednie warunki uprawy do hodowania ich dalej w słoiku.
Po powrocie do domu z dobranymi roślinami, aranżujemy nasz las w słoiku. Na sam spód wsypujemy drobne kamyczki lub żwir. Na nie nasypana zostaje z kolei przyniesiona ziemia. Obie te warstwy powinny mieć po dwa centymetry. Następnie sadzimy rośliny zgodnie ze swoim pomysłem aranżacji i podlewamy ją ostrożnie wodą, korzystając przy tym najlepiej ze spryskiwacza. Warto obserwować, czy woda skrapla się na ściankach słoika czy też nie. Jeżeli skrapla się nieustannie, należy słoik otworzyć i przewietrzyć. Jeżeli natomiast nie ma jej w ogóle – trzeba jej dolać.

http://www.facebook.com/orbifejsbuk 

Do poradnika Jak zrobić piękną dekorację do domu - las w słoiku przypisano następujące tagi:

gadżety dekoracje do domu ozdoby do domu fajne rzeczy las w słoiku słoiki ozdobne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić piękną dekorację do domu - las w słoiku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...