Jak zrobić piękną miedzianą różę

Poradnik dodany przez: PrzekozackiBukłak
3298 0

Z pewnością każdy chłopak pragnie podarować swojej dziewczynie wyjątkowy prezent na walentynki. Jedni myślą o wyprawie po Polsce, inni zastanawiają się nad wytrawną kolacją. Niektórym z kolei wystarczą czekoladki i bukiet kwiatów. Są jednak tacy, który kochają majsterkowanie, pragnąc ofiarować swoim ukochanym efekt ich pracy twórczej.

Aby przygotować ten nietuzinkowy, zaskakujący prezent dla dziewczyny, należy wybrać kilku małych, miedzianych rurek oraz drut miedziany, następnie przystąpić do ich obróbki za pomocą podręcznej piły tarczowej. Filmik prezentuje pierwszy etap, w czasie którego prezent dla niej powinien nabrać odpowiednich kształtów – płaskich płatów miedzi, zanim przystąpi się do dalszego formowania róży.

W następnej kolejności prezent na walentynki poddaje się obróbce termicznej, aby nabrał on właściwości plastycznych i łatwiej było zaginać te coraz cieńsze płaty metalu. Gdy nabiorą one właściwych wymiarów, na powierzchni – za pomocą markera – należy nanieść odpowiedni wzór, by pomysł na prezent dla dziewczyny przekształcił się w piękny kwiat. Następnie wycina się wcześniej przygotowane fragmenty i powoli formuje w większą całość. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie elementów do końcowego procesu układania na siebie kolejnych warstw miedzianych płatów, by nadać im kształt płatków róży. Pozostaje jeszcze końcowy szlif – przylutowanie do łodygi – i gotowe.

Ta technika pozwala na proste – jeżeli ma się odpowiednie narzędzia – wykonanie wspaniałego upominku, który ona z pewnością doceni. Robi on niesamowite wrażenie, nawet na fanach kochających domowe majsterkowanie

Do poradnika Jak zrobić piękną miedzianą różę przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie prezent na walentynki prezent dla dziewczyny prezent dla niej pomysł na prezent dla dziewczyny

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić piękną miedzianą różę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...