Jak zrobić słonecznika z papieru

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Origami
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 11.09.2016 / 11:00
  • Odsłony: 5 221
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

99problems

Do poradnika jak zrobić słonecznika z papieru przypisano następujące tagi:

Żeby jak najlepiej wyjaśnić czym dzisiaj będziemy się zajmować przyda nam się notka z Wikipedii na temat samego origami.

Jest to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. 

Praktyka origami powstała ok. roku 700. Pierwotnie z papieru tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak z biegiem czasu zaczęto przyozdabiać również domy. W okresie Heian (794-1185) bardzo popularnym zwyczajem było ozdobne zawijanie listów i prezentów w wartościowy papier.

Niestety, będziemy musieli złamać ustaloną w XX wieku zasadę, która mówi, że przy wykonywaniu origami nie możemy ciąć, kleić, a także dodatkowo ozdabiać. 

Ale ozdoby papieru mają to do siebie, że bez żadnego problemu znajdziemy takie figury, które na początek wykonamy, dzięki temu próg wejścia jest naprawdę niski. Do tego nie musimy się przejmować, że jeśli szukamy zajęcia dla dzieci, w którym zrobią jakieś rzeczy z papieru, to zrujnuje nasz budżet. Nic z tych rzeczy, łatwo i szybko i przyjemnie :). Zabawa z dzieckiem w domu nie musimy być przecież droga, powinna być kreatywna :). 

A co nam jest do tego potrzebne? Dwa kolory, klej i nożyczki - to wystarczy, aby stworzyć słoneczniki.

Mam nadzieję, że to co dzisiaj zobaczyliście spodoba się Wam na tyle, że będziecie chcieli zasubskrybować mój kanał. Jeśli tak zrobicie będziecie na bieżąco z moimi wszystkimi produkcjami :). 

A teraz zapraszam Was do oglądania :). 

PS

Jeśli komuś nie odpisałam na pytanie w komentarzu to przepraszam, ale dostaję ich tyle, że nie zawsze się wyrabiam, dlatego mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Postaram się z tego wszystkiego jak najszybciej odkopać :). 

Kategoria: Sztuka i Rzemiosło > Origami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić słonecznika z papieru skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków