Jak zrobić stół - idealna propozycja na taras

Poradnik dodany przez: 343gresiak
3111 0

Aby przygotować niezawodne, proste i wygodne meble na taras wcale nie trzeba posiadać wiedzy typowej dla stolarki ani nawet ukończyć żadnego kursu. Wystarczy, że posiadamy ciekawy filmik, pokazujący krok po kroku, jak wykonać efektowny stół do ogrodu.
Nasze prace rozpoczynamy od przycięcia odpowiednio kantówek, które następnie szlifujemy. Dwie z nich przygotowujemy, aby podtrzymywały konstrukcję. Na koniec malujemy je, aby nasz stółochronić przed różnorodnymi warunkami atmosferycznymi.
Jeżeli ciekawi nas majsterkowanie i lubimy tworzyć przedmioty w naszym otoczeniu, nadając im pożądany kształt, to ten filmik będzie dla nas idealną okazją do realizowania się twórczo. Zaprezentowana technika doskonale sprawdza się zarówno w przypadku amatorów, jak i osób z większym doświadczeniem, które szukają inspiracji do własnych projektów.
Koniecznym elementem jest przede wszystkim warsztat, który powinien posiadać niezbędne sprzęty (piły, szlifierki) oraz materiały pomocne w łączeniu konstrukcji (kleje, farby, lakiery).
Tak przygotowany majsterkowicz będzie w stanie dzięki temu filmikowi przygotować własny stół do ogrodu, przy którym spędzi nie jedną imprezę w plenerze czy popołudniowe spotkanie ze znajomymi.
Dodatkową motywacją może być fakt, że lubimy majsterkowanie – w domu nigdy nie brakuje mebli i wyposażenia, które mogłoby się przydać, ale albo brakuje nam funduszy, albo zwyczajnie nie jesteśmy w stanie wybrać spośród bogatej oferty sklepów. Przygotowując stół samodzielnie mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał, na jego wielkość oraz – do pewnego stopnia – kolor i kształt. Dlatego też warto próbować własnych sił przygotować taki projekt, zwłaszcza, że wykorzystana technika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

Więcej na blogu: http://www.panfleks.pl/george-nakashima-live-edge-czyli-stylowy-stol-taras/

Do poradnika Jak zrobić stół - idealna propozycja na taras przypisano następujące tagi:

technika meble majsterkowanie stół warsztat stół do ogrodu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić stół - idealna propozycja na taras skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...