Jak zrobić sukienkę z papieru

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
5910 0

W Japonii jest sztuką uprawianą także na zajęciach szkolnych, organizowane są konkursy oraz eventy, w czasie których wykonuje się różnego rodzaju figury, pudełka, postaci czy zwierzęta. Jednak od kilku lat origami również na naszym polskim gruncie zyskuje na popularności. Na powyższym filmiku zaprezentowano metodę na przygotowanie ubrania z papieru. Dzięki odpowiedniej technice i kolejności zgięć, jesteśmy w stanie wykonać pozornie skomplikowane ozdoby z papieru. Wiedzą, jak za pomocą kilku następujących po sobie sekwencji, zmienić kwadratowy kawałek dwukolorowej kartki w sukienkę, możemy zaimponować znajomym i pokazać im niemal magiczną sztuczkę.
Wykonana instrukcja krok po kroku przeprowadza nas przez proces przygotowania oraz wykończenia całego projektu, mu musimy jedynie zainwestować czas, trochę cierpliwości oraz kartkę papieru. Jest to również ciekawa propozycja origami dla dzieci, które możemy wykonać na zajęciach plastycznych w szkole lub na lekcjach kreatywności. Idealnie nadaje się do rozwijania twórczego zmysłu oraz radzenia sobie z niecodziennymi sytuacjami.
Przygotowane tą metodą ozdoby z papieru możemy wykorzystać jako dekoracje do wnętrza lub uczynić z nich element większego projektu, np. połączyć taki filmik z innymi tutorialami i stworzyć całą, kolorową garderobę.
Pokazane w ten sposób ubrania z papieru pozwalają nam na zaprezentowanie własnych umiejętności manualnych, kreatywności i pomysłowości. Nieodzownym elementem jest także cierpliwość i dobrej jakości kartka pozwalająca na wielokrotne zgięcia i nie pozostawiająca śladów. Warto więc dowiedzieć się, na jakim materiale najlepiej praktykować bardziej zaawansowane origami przed przystąpieniem do bardziej szczegółowej i czasochłonnej pracy. 

Do poradnika Jak zrobić sukienkę z papieru przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku ubrania z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić sukienkę z papieru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...