Jak zrobić witraż w kształcie motyla z butelek

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
7092 0

Jeżeli posiadamy „artystyczną duszę” z pewnością często szukamy dla siebie odpowiedniego projektu, by móc uzewnętrzni wizję skrywającą się w naszej wyobraźni. Doskonałą propozycją w takim wypadku będzie dla nas pomysł na witraż wykonany z plastikowych butelek i czarnego kleju na gorąco.
Rozpoczynamy od przygotowania szablonu, który następnie owijamy papierem do pieczenia. Wycinamy kawałki plastikowej butelki w odpowiednich kształtach, a następnie doklejamy odpowiednie elementy w miejscu na szablonie. Na koniec obrysowujemy całość klejem. Jest to jednocześnie doskonała metoda na recycling i wykorzystanie prostych przedmiotów codziennego użytku, aby stworzyć pomysłowe dekoracje do domu.
Kształt, jaki do tego wybierzemy zależy od tego, co planujemy osiągnąć. Na tym tutorialu widzimy, jak wykonany został kolorowy motyl. Sami możemy przygotować coś innego albo znaleźć inny szablon. Wszystko zależy od tego, co podpowie nam nasza wyobraźnia. Ważne jest, abyśmy mieli pomysł na to, co zamierzamy wykonać, wtedy wszystkie przygotowane przez nas ozdoby do domubędą posiadały swój unikalny charakter. Nadadzą wnętrzu odpowiedniego klimatu, jak również sprawią, że spędzimy kreatywnie czas.
Taki witraż może też być podarunkiem albo pomysłem na to, jak przeprowadzić lekcje plastyki z dziećmi, jednak zamiast kleju na gorąco wykorzystać zwykły klej szkolny. Możliwości jest bardzo wiele, a to, na którą się decydujemy sprawi, że nasze dekoracje będą wyglądały wyjątkowo i pomysłowo.
To także dobry sposób na spędzenie popołudnia, pod warunkiem, że mamy dużo cierpliwości, ponieważ taki projekt wymaga jej całkiem sporo, zwłaszcza przy tych stosunkowo małych elementach i niskiej plastyczności butelek, z których wykonujemy ozdobne kawałki.

Joanna Wajdenfeld blog: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak zrobić witraż w kształcie motyla z butelek przypisano następujące tagi:

motyl recykling dekoracje witraż ozdoby do domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić witraż w kształcie motyla z butelek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...