Jak zrobić wyjątkową kartkę z życzeniami - origami

Poradnik dodany przez: szeszelnik
7586 0

Sztuka składania papieru to wyjątkowa dziedzina. Wymaga nie tyle umiejętności twórczych, co cierpliwości i zdolności analitycznych. Origami może przedstawiać praktycznie dowolny kształt, w zależności od tego, jak będą przebiegały poszczególne zgięcia i jakie będą założenia całej kompozycji. Z tego też względu warto znaleźć wideo podpowiadające krok po kroku różnego rodzaju dekoracje z ich użyciem.
Dobrym przykładem jest kartka okolicznościowa przedstawiona na powyższym tutorialu. Znajduje się na nim lista potrzebnych materiałów oraz pokazano, jak przebiega cały proces. Nie jest to zadanie trudne ani nie wymaga skomplikowanej wiedzy, warto jest wiedzieć, jak krok po kroku przygotować wszystkie elementy, a następnie połączyć je w elegancką całość.
Takie proste origami dla dzieci będzie się doskonale nadawało do zabaw, a jednocześnie pobudzi kreatywność wśród najmłodszych. Będzie też idealną okazją do zajęciach ich czasu w dzień wolny. Wszelkiego rodzaju ozdoby z papieru stanowią ciekawą pamiątkę z naszego dzieciństwa, dlatego też warto je przechowywać. Jednak tutorial ten można wykorzystać na dowolnych zajęciach plastycznych, ponieważ origami świetnie nadaje się jako czynność relaksująca, pozwalająca na zapomnienie o codziennych troskach. Skupienie na dokładności zaginania rogów odrywa nas od niepotrzebnych myśli, a nasze ozdoby z papieru jedynie na tym fakcie zyskują. Stają się pięknymi i efektownymi dekoracjami, które dodadzą nam energii i wprowadzą jaśniejszy element w naszym wystroju. Warto więc spróbować i samodzielnie się przekonać, czy taka kartka będzie dla nas źródłem inspiracji do pracy twórczej.

 BLOG: https://www.mishellka.com/ 

Do poradnika Jak zrobić wyjątkową kartkę z życzeniami - origami przypisano następujące tagi:

kartka origami ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wyjątkową kartkę z życzeniami - origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...