Co podarować na ślub zamiast bukietu kwiatów

Co podarować na ślub zamiast bukietu kwiatów

Kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie pójścia na ślub bez bukietu kwiatów. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od tej tradycji. Kwiaty są problematyczne, trzeba je natychmiast wsadzić do wody, szybko więdną i tak naprawę w większości przypadków darowane są księdzu do ozdoby kościoła. Warto więc poprosić przybyłych gości aby zamiast bukietów, podarowali coś innego.

Krok 1

Warto zachęcić gości, aby zamiast kwiatów, podarowali wam kupony i zdrapki. Koszt jest mniej więcej podobny, a może szczęście się do was uśmiechnie i wygracie jakiś dodatkowy prezent. Aby nie było banalnie, goście mogą uformować z kuponów oryginalny bukiet (na obrazku). Młodzi będą na pewno mile zaskoczeni. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić figurkę pana młodego z papieru

Ciekawostka

Poproście o pisemną informacje na odwrocie kuponu, w której kolekturze był on zakupiony. 

Krok 2

Pięknym gestem jest prośba, aby goście przynosili zabawki i pluszaki, które potem Młodzi zawiozą do szpitali, domów dziecka lub innych placówek opiekuńczych. Można także poprosić o kupno przyborów szkolnych, a następnie oddać je potrzebującym i ubogim rodzinom, domom dziecka lub lokalnym szkołom. Wyprawka szkolna na pewno ucieszy każdego malucha. 

Krok 3

Młodzi mogą poprosić także o coś dla siebie. Coraz częściej można się spotkać z prośbami o wino, które w znaczący sposób uzupełni barek nowożeńców. 

Krok 4

Wielbiciele lektur mogą zachęcić gości, aby zamiast kwiatów podarowali im jakąś książkę. Egzemplarze z podpisami i specjalnymi dedykacjami będą niezwykłą pamiątką na długie lata i świetnym dodatkiem na zimowe wieczory. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Co podarować na ślub zamiast bukietu kwiatów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!