Jak wybrać obrączki

Jak wybrać obrączki

Obrączki ślubne to jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy element całej ceremonii ślubnej. Są symbolem wiecznej miłości i wierności. Para małżonków nosi je na serdecznym placu do końca swoich dni. W związku z tym widać, jak ważny jest wybór odpowiednich obrączek. Jak wybrać te idealne i wymarzone?

Krok 1

Nadal najbardziej popularnych kruszcem, z którego zrobione są obrączki jest szlachetne, żółte złoto.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak udokumentować ślub - wybór fotografa i kamerzysty

Krok 2

Młodzi przy wybieraniu obrączek coraz częściej kierują się swoim własnym stylem, charakterem i upodobaniami. Coraz częściej zamawiane są pierścionki z białego złota, platyny oraz srebra. 

Krok 3

Jeżeli zdecydujecie się na grawer, pomyślcie o tym, iż prawdopodobnie w przyszłości będziecie powiększać pierścionki. Grawer zepsuje się wtedy i nieestetycznie zniekształci. Jednak mimo tego wygląda on bardzo ładnie i oryginalnie. Poza tym oddaje osobisty charakter waszego związku.

Krok 4

Wybierając obrączki, kierujemy się również ich kształtem. Na rynku jest ich coraz więcej. Obecnie mamy do wyboru m.in. obrączki wypukłe, płaskie i półpłaskie.

Krok 5

Coraz częściej można się spotkać z oryginalnym pomysłem wtopienia w obrączkę Panny Młodej brylantu, cyrkonii lub innego szlachetnego kamienia. 

Krok 6

Świetną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenia są właśnie obrączki. Możecie je dostać od rodziców lub od dziadków. Wystarczy je tylko dopasować do waszych palców i gotowe!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać obrączki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!