Jak wybrać bukiet ślubny

Jak wybrać bukiet ślubny

Odpowiedni bukiet ślubny to nieodłączna część całego wizerunku i kreacji Panny Młodej. Kiedyś nie było takiego wyboru kwiatów, jaki jest teraz. Kwiaciarnie prześcigają się w rodzajach egzotycznych kwiatów, oferowanych klientom. Czym więc kierować się przy wyborze bukietu, aby był on idealny w tym wymarzonym dniu?

Krok 1

Wybierając bukiet kwiatów, kieruj się jego kształtem i wielkością. Najważniejsze, aby były zachowane odpowiednie proporcje. Przykładowo, drobna, niska i filigranowa Panna Młoda powinna mieć delikatny i subtelny bukiet. Dodatkowo, owalny kształt całej kompozycji optycznie poszerzy ciało. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić bukiet z kwiatów ogrodowych

Krok 2

Jeżeli jesteś niewysoka, wybierz bukiet owalny, w kształcie mikrofonu lub kropli. Jeżeli natomiast jesteś kobietą wysoką, najlepiej będzie się przy tobie prezentował bukiet podłużny, ze spływającymi elementami. 

Krok 3

W przypadku, gdy jesteś posiadaczką kobiecej figury, wybierz kompozycję nieco większą. Dobrze sprawdza się w tym przypadku także bukiet w kształcie odwróconej kropli. Sprawi on, że twoje ciało nabierze smukłości. 

Krok 4

Wiązanka kwiatów może także zamaskować nasze niedoskonałości. Na przykład, jeżeli posiadasz szerokie biodra, rozłożysty bukiet optycznie je zmniejszy. 

Krok 5

Przy wyborze idealnego bukietu musisz również wziąć pod uwagę twoją suknię. Kolor wiązanki powinien pasować do kreacji, dodatków oraz makijażu. Poza tym, kobieta powinna czuć się dobrze z danym bukietem. Można więc wybrać kolor, który pasuje Pannie Młodej i współgra z jej urodą. Generalnie, blondynkom najbardziej pasują pastelowe barwy, brunetkom i szatynkom mocne, wyraziste kolory, a rudowłosym ciepłe i soczyste. 

Ciekawostka

Dzień ślubu to czas, w którym to ty i twój partner jesteście najważniejsi. Przy wyborze bukietu kieruj się wiec swoim gustem, wyobrażeniami i marzeniami. Najwazniejsze jest, abyś ty była z niego zadowolona i dobrze się z nim czuła.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać bukiet ślubny skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!