Jak chronić siewki i sadzonki

Jak chronić siewki i sadzonki

Klosze, plastikowe butelki czy niepotrzebne doniczki skutecznie pomagają przetrwać naszym sadzonkom i siewkom. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że zatrzymują wilgoć w podłożu. Pozwalają nam chronić młode roślinki przed wiatrem oraz przymrozkami. Zobacz jak możesz wykorzystać je w ogrodzie.

Krok 1 - Samodzielnie przygotowany klosz

Potrzebujesz 4 listewki, drut, gwoździe, młotek i folię polietylenową. Przygotuj stelaż w kształcie sześcianu lub prostopadłościanu, a następnie rozłóż na nim folię i przymocuj ją na stelażu za pomocną gwoździ.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić słoneczny nawadniacz do roślin

Krok 2 - Butelka

Plastikowa butelka także świetnie ochroni nasze sadzonki. Po prostu przetnij ją w połowie, a jej górna część będzie stanowiła element ochronny. 

Krok 3 - Doniczka

Aby ochronić roślinki przed mrozem, wykorzystaj w tym celu niepotrzebną doniczkę, wypełnioną na dnie słomą lub suchymi liśćmi. Odwróć ją do góry dnem i przykryj nią młodą sadzonkę. Roślinę odkryj, kiedy mrozy już na dobre odejdą. 

Krok 4 - Płachta

Płachta z przeźroczystej folii polietylenowej świetnie sprawdzi się w przypadku większych plantacji. Okryj nią siewki, a rogi płachty przytrzymaj za pomocą kamieni. Folia musi być jednak ułożona w miarę luźno, aby umożliwiała rośliną swobodny wzrost. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak chronić siewki i sadzonki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!