Jak udekorować pokój dziecięcy na Halloween

Jak udekorować pokój dziecięcy na Halloween

Halloween coraz licznej i częściej obchodzone jest w polskich domach. W tym dniu nie może oczywiście zabraknąć halloweenowych ozdób i dekoracji. Może to być świetny pretekst na zrobienie czegoś wspólnie z dziećmi i na spędzenie z nimi trochę więcej czasu niż zazwyczaj.

Krok 1

Kup kilka dyni o różnej wielkości. Przydadzą się zarówno te malutkie i wielkie. Wraz z dzieckiem wydrążcie ze środka miąższ, a następnie wytnijcie w niej wybrane przez was kształty np. straszne oczy i przerażający uśmiech. Poustawiaj je w różnych miejscach w pokoju. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować dynię na Halloween

Krok 2

Jeżeli chodzi o Halloween, bardzo ważna jest gra świateł i cieni. Aby wprowadzić mroczny nastrój, powinieneś przyciemnić pomieszczenie. W związku z tym, wytnij z czarnego kartonu kształty (np. duchy, dynie, nietoperze), którymi następnie zasłonisz okna.

Krok 3

Do ozdoby pokoju możesz także wykorzystać gotowe naklejki wielokrotnego użytku. Jeszcze lepsze będą te fluorescencyjne, świecące w ciemności. 

Krok 4

Z ciemnego kartonu wytnij napis HALLOWEEN i powieś go na którejś ze ścian. 

Krok 5

W sklepach można dostać dekoracyjne pajęczyny, zrobione ze sztucznych włóczek. Ozdób nimi cały pokój, wszystkie zakamarki i wspomniany wyżej napis. 

Krok 6

Kup konfetti w kształcie pająków i rozrzuć je po pajęczynach i w innych miejscach. Wyglądają one bardzo realistycznie i niejednej osobie zacznie szybciej bić serce.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak udekorować pokój dziecięcy na Halloween skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika Laluniax

    Laluniax

    Oct 12, 2013

    Mam jedną maciupeńką uwagę : Jak udekorować pokój dziecięcy na Halloween Krok 6 : Wyglądają one bardzo realistycznie i niejednej osobie zacznie szybciej bić serce.