Jak wyczyścić fugi w łazience

Jak wyczyścić fugi w łazience

Zadbane i białe fugi znakomicie prezentują się w łazience, czy kuchni. W przypadku mocnych zabrudzeń nie musimy sięgać od razu po drogie środki. Z pomocą przychodzi nam wiele produktów znajdujących się w domu.

Krok 1

Nanieś na ścierkę lub szczotkę odrobinę proszku do pieczenia i pozostaw całość na kilkanaście minut. Po tym czasie przetrzyj fugi ścierką i spłucz proszek wodą

Krok 2

Wlej ocet do wiadra z wodą w proporcji 1:2. Zamocz ścierkę, gąbkę lub szczotkę w roztworze i delikatnie wyszoruj fugi. Całość spłucz wodą.

Krok 3

Wykorzystaj właściwości wybielające cytryny. Nanieś sok na fugi i pozostaw na ok. 10 min. Wyszoruj szczoteczką fugi i spłucz wodą.

Krok 4

Dobre właściwości czyszczące ma również pasta do zębów. Podobnie jak w przypadku mycia zębów nanosimy na szczoteczkę odrobinę pasty i szorujemy ruchami okrężnymi fugi.

Krok 5

Najłatwiejszym sposobem może okazać się przemycie fug zwilżoną ściereczką z dodatkiem płynu do mycia naczyń np. FAIRY

Uwaga

- jeżeli wszystkie z domowych sposobów nie przyniosły pożądanego skutku wówczas sięgnij po specjalne preparaty chemiczne dostępne w marketach. 

Uwaga

- podczas czyszczenia fug nie używaj twardych szczoteczek, które mogą uszkodzić fugę. Najlepsza do tego celu będzie zużyta szczoteczka do zębów, dlatego warto jej nie wyrzucać jeśli uznamy, że nie nadaje się już do mycia zębów.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak czyścić fugi

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić fugi w łazience skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!