Jak działa podlewanie kropelkowe

Jak działa podlewanie kropelkowe

Każdy chciałby być właścicielem pięknego, dużego i zadbanego ogrodu. Jednak coś za coś. Taki teren wymaga sporego nakładu pracy, dużo poświęconego czasu i energii. Jednym ze sposobów ułatwienia sobie tych prac jest zamontowanie systemu nawadniania roślin. Jak to działa?

Krok 1

Systemy nawadniające prowadzone są zazwyczaj pod ziemią lub wśród roślin, na rabatach. Instalacja może być wmontowana na stałe, ruchoma, z linkami skraplającymi oraz z systemem węży. 

Krok 2 - PODLEWANIE KROPELKOWE

Nawadniane te polega na powolnym i równomiernym kropelkowaniu do gleby poprzez kroplowniki wody z przewodów lub taśm.

 

Przewody są zazwyczaj podwieszane, leżą na powierzchni ziemi lub pod nią. Najbardziej polecany przez ogrodników system nawadniania to odprowadzenie przewodów pop powierzchnię ziemi. Dzięki temu do wody można dodać nawozy.

 

System nawadniania kropelkowego jest najbardziej oszczędny. Instalacja nie jest droga, natomiast konserwacja również nie powinna sprawiać zbyt dużych problemów. Polega ona jedynie na filtrowaniu wody z zanieczyszczeń oraz na odżelazowieniu jej.

 

Rury zakopuje się bardzo płytko w ziemi lub układa się bezpośrednio na powierzchni tuż przy roślinach.  

Ciekawostka

Jeżeli będziesz układał przewody na terenie pagórkowatym lub górzystym, zakup linę kroplującą, która posiada system kompensacji spadków ciśnienia. Dzięki temu, woda będzie płynąć nawet w górę. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kroplówkę dla kwiata

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak działa podlewanie kropelkowe skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika kosiarz15

    kosiarz15

    Apr 23, 2014

    Robiłem sobie sam taki system nawadniający, wszystkie elementy kupiłem przez neta a jedyne co to poczytałem sporo na temat projektowania takich systemów. Jakby ktoś szukał darmowego poradnika polecam stąd sobie ściągnąć taki darmowy http://nts.tanake.com.pl/do-pobrania