Jak obchodzić Halloween

Jak obchodzić Halloween

Halloween obchodzi się w nocy z 31 października na 1 listopada. W Polsce pojawiło się w latach 90. poprzedniego stulecia i przywędrowało z amerykańskiej kultury. Z tym świętem kojarzona jest głównie pomarańczowa dynia z wyszczerbionymi zębami i dzieci, chodzące od domu do domu z prośbą o cukierki. Ale ten dzień można obchodzić na wiele sposobów.

Krok 1 - Impreza dla młodszych

Zorganizuj dla swoich dzieci i ich koleżanek i kolegów bal z okazji Halloween. Przygotuj słodkie przekąski, chipsy, paluszki i napoje. Upiecz wraz z pociechami babeczki, które następnie wspólnie ozdobicie w tematyce duchów, dyń i innych strasznych potworów. Koniecznie zaplanuj dla dzieci zabawy, ponieważ inaczej będą się nudzić. Jednym z pomysłów mogą być kalambury, skoki w workach czy inne, typowe na Halloween zajęcia. Dzieci mogą oczywiście chodzić po sąsiednich domach i witać sąsiadów zawołaniem \"cukierek albo psikus!\". Jednak pamiętaj, że zawsze muszą być pod opieką dorosłych!

Krok 2 - Impreza dla dorosłych

Halloween to świetna okazja to zorganizowania imprezy, jakiej jeszcze nie było. Zaproś gości i podkreśl, że warunkiem wstępu na imprezę jest przebranie. Goście mogą wybrać je dowolnie lub dostosować się do wybranej przez ciebie tematyki. 

 

Ozdób dom strasznymi gadżetami i przygotuj halloweenowe przekąski. Ta impreza może przejść do historii! 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić Kocioł Wiedźmy na Halloween

Krok 3 - Noc horrorów

Jeżeli chcesz spędzić Halloween w rodzinnym gronie, wypożyczcie dobre horrory i przygotujcie dużo popcornu, napojów i innych pysznych przekąsek. Zgaście światło i zróbcie sobie mały seans. Ciekawe, kto pierwszy nie wytrzyma ze strachu!

Krok 4 - Maraton horrorów w kinie

Możesz również zabrać paczkę znajomych lub pójść sam z dziewczyną na organizowane w kinach maratony horrorów. Zazwyczaj puszczane są 3-4 filmy, więc musisz przygotować się, że spędzisz tam dużo czasu. W związku z tym weź sporo jedzenia i picia. 

Krok 5 - Impreza w klubie

W związku z wciąż rosnącą popularnością Halloween, kluby, bary i pubu organizują specjalne, tematyczne imprezy. Jeżeli lubisz klimat tego typu zabaw, na pewno nie będziesz zawiedziony. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak obchodzić Halloween skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!