Jak położyć gładź gipsową

Jak położyć gładź gipsową

Przy remoncie jest to niezbędna wiedza. Dzięki odpowiedniemu położeniu gładzi gipsowej, nasze ściany są gładkie i równe i idealnie nadają się jako baza dla tapet i farb.

Krok 1

Przed położeniem gipsu, musisz przygotować do tego podłoże. Zwykłą szczotką wyczyść kurz i wszelki pył, natomiast tłuste plamy, resztki starej farby i inne zabrudzenia- papierem ściernym.

Ścianę trzeba zagruntować, dzięki temu położony na nią później gips nie będzie pękać.

Krok 2

Kup kładź gipsową (najczęściej w workach po 25 kg) i przygotuj masę, zachowując proporcje opisane na opakowaniu. Składniki mieszaj ręcznie lub mechanicznie (dobrze sprawdza się mieszadło zamontowane do wiertarki) w wiadrze lub innym tego typu pojemniku. Masa powinna mieć jednolitą konsystencję. Musisz pamiętać, że gips ma to do siebie, że bardzo szybko wchłania wodę. Dlatego należy zużyć przygotowaną mieszankę w ciągu godziny. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kaseton świetlny z płyt gipsowo-kartonowych

Krok 3

Masę nakładaj od dołu ściany do jej górnej części. Rób to za pomocą około 40 centymetrowej pacy metalowej. Pacę trzymaj pod kątem. Efekt końcowy uzyskamy dopiero po wygładzeniu gładzi papierem ściernym. Pamiętaj, że grubość pojedynczej warstwy wynosi maksymalnie 5 mm. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak położyć gładź gipsową skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!