Jak przygotować ściany pod kafelkowanie

Jak przygotować ściany pod kafelkowanie

Przed położeniem na naszej ścianie płytek, musimy przygotować w odpowiedni sposób powierzchnię. Kafelkowanie stanie się nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale i zdecydowanie trwalsze.

Krok 1

Na wstępnie musicie sprawdzić, czy wasze ściany są równe i nadają się od razu do kafelkowania. Nie ocenicie tego dokładnie na pierwszy, a nawet i na drugi rzut oka. Dlatego w tym momencie będzie wam potrzebna długa poziomica, za pomocą której sprawdzicie równość wszystkich ścian i podłogi.

Ciekawostka

Jeśli traficie na dużą nierówność, możecie zlikwidować ją za pomocą cementu, tynku lub położyć na kleju płyty kartonowo-gipsowe. Ostatnie wymienione przeze mnie rozwiązanie jest najszybsze, lecz z drugiej strony- zabiera niewielką część powierzchni użytkowej. Mniejsze niedoskonałości można zniwelować dając więcej kleju do płytek. 

Krok 2

Wielką udręką są pękające ściany. Jest jednak sposób, aby temu zapobiec. Na wyrównane ściany kładziemy specjalną siatkę, którą można kupić w sklepie z artykułami budowlanymi. 

Krok 3

Przed kafelkowaniem powinniście zagruntować ściany. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do gruntowania, które mogą wam w tym pomóc. Polecam nakładanie go szerokim pędzlem. Musicie poczekać, aż grunt dobrze wyschnie. Chroni on płytki przed pękaniem i zapewnia dobrą przyczepność dla kleju.

Po takich przygotowaniach możecie z pewnością zaczynać część najważniejszą- kafelkowanie! 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić imitację ściany z cegieł

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować ściany pod kafelkowanie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!