Jak przygotować ściany pod kafelki

Jak przygotować ściany pod kafelki

Kupiłeś dom? A może remontujesz stary? Chcesz położyć kafelki na ścianie, ale nie wiesz jak przygotować podłoże pod kafelki? W tym poradniku dowiesz się jak poprawnie przygotować ściany pod kafelkowanie. Po przeczytaniu tych porad, Twoje kafelki na pewno będą prosto i równo położone.

Krok 1

Zanim przystąpisz do przygotowania ścian pod kafelkowanie, sprawdź czy Twoje ściany są proste. Do tego celu wykorzystaj długą poziomicę. Proste ściany to podstawa do poprawnego nakładania kafelek. Ściana, która posiada odchylenia może spowodować, że Twoje płytki będą \"leżały\" krzywo i nierówno. Wszelkie nierówności możesz zniwelować używając cementu lub kładąc płyty kartonowo-gipsowe. W przypadku tych ostatnich, po nałożeniu powierzchnia pomieszczenia może się zmniejszyć.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak położyć kafelki

Krok 2

Gdy już wyrównasz ściany, będziesz mógł nałożyć na nie specjalną siatkę, która jest swoistym zabezpieczeniem, które uchroni płytki przed pękaniem.

Krok 3

Zanim przystąpisz do nakładania kafelek na ściany, musisz przygotować odpowiednio powierzchnię, stosując preparat do gruntowania. Nanieś grunt szerokim pędzlem, a następnie odczekaj aż dokładnie wyschnie. Dzięki gruntowaniu, zabezpieczysz ściany przed pękaniem oraz pozwolisz aby klej zwiększył swoją przyczepność.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować ściany pod kafelki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!