Jak pomalować sufit

Jak pomalować sufit

Chcąc odświeżyć kolor ścian, na początku musisz zacząć od sufitu. Jest on bazą, która gwarantuje dobry wygląd całej reszty. Jeżeli decydujesz się na remont, koniecznie przeczytaj w jaki sposób zabrać się za malowanie sufitu.

Krok 1

Po pierwsze, powierzchnia, którą mamy zamiar malować musi być sucha. W przeciwnym razie będzie się łuszczyć. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić pędzel z którego nie kapie

Krok 2

Na podłodze oraz ewentualnie na meblach rozłóż folię ochronną, dzięki której nic nie poplamisz i sprzątanie pójdzie szybko i sprawnie. 

Krok 3

Brzegi ścian (np. tapetę) zabezpiecz papierową taśmą ochronną. Pamiętaj, że po dłuższym czasie, ciężko ją usunąć. Dlatego nie zwlekaj i  delikatnie odlej ją już po pomalowaniu sufitu.

Krok 4

Malowanie sufitu rozpocznij od od pomalowanie brzegów i narożników. Następnie pozostałą powierzchnie pomaluj w pionowe pasy. W tym celu użyj klasycznego wałka, który powinien być za każdym razem moczony lub wałka automatycznie nasycanego farbą przez minisprężarkę.

Krok 5

Drugą warstwę farby nakładaj prostopadle do poprzednich pasów. Dzięki temu sufit będzie dokładnie pomalowany. Na koniec, kiedy sufit lekko podeschnie, przyjrzyj się, czy nie ma żadnych niedociągnięć. Wszelkie niedoskonałości jeszcze raz popraw. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pomalować sufit skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!