Jak dekorować ściany w sypialni?

Jak dekorować ściany w sypialni?

Sypialnia to nasza mała, domowa oaza. Tutaj możemy odprężyć się po ciężkim dniu pracy, poczytać książkę, czy po prostu oddać się marzeniom i snom. Dlatego ważne jest by ten pokój urządzony był w harmonii pozwalającym na pełny wypoczynek. Nie powinniśmy wstawiać do niego ciężkich mebli zasłaniających ściany, które same w sobie są znakomitą dekoracją. Oto kilka pomysłów, jak można ozdobić ściany w sypialni.

Krok 1 - Farba

Farba wciąż jest jednym z najpopularniejszych sposobów wykańczania wnętrz. Dla osób ceniących sobie spokój doskonałym rozwiązaniem są palety w stonowanych, jasnych kolorach, które dają nam możliwość dalszej dekoracji ścian. Pomieszczenie będzie wyglądać świeżo, nawet wtedy gdy na subtelnych ścianach zawiesimy ramki czy przykleimy delikatne naklejki w wybranym wzorze. Bardziej szalone osoby mogą pozwolić sobie na nowoczesną wariację, którą można uzyskać poprzez zabawę kolorami i wzorami. Przykładowo jedną lub dwie ściany wąskiej sypialni możemy pomalować w poprzeczne pasy, a pozostałe ściany pozostawić w jednolitym, stonowanym kolorze. Jednak nie należy zapominać, że niektóre barwy mogą działać na nas drażnią (np. czerwień, pomarańcz), a wybór kolorów powinien współgrać z elementami wyposażenia pokoju. Odcieniami, które najlepiej sprawdzają się w sypialni są pastele, brązy oraz słoneczne kolory.

Krok 2 - Tapeta

Wyjątkowe wzory tapet pozwolą wprowadzić do każdego pomieszczenia powiew oryginalności i indywidualności. Panującym dotąd trendem było tapetowanie wszystkich ścian w pokoju, jednak takie rozwiązanie może zbyt obciążyć niewielkie pomieszczenia. Dlatego dobrym sposobem jest przyklejenie tapety tylko na jednej ze ścian. Efektywny wzór tapety dodatkowo możemy podkreślić oświetleniem punktowym, które nada pomieszczeniu elegancji.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić betonowe płyty do sypialni

Krok 3

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dekorować ściany w sypialni? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!