Jak pozbyć się kamienia z czajnika?

Jak pozbyć się kamienia z czajnika?

Prędzej czy później każdy nowy czajnik opanuje kamień. Można jednak bardzo szybko sobie z nim poradzić. Wystarczy znać kilka tanich domowych sposobów na to jak pozbyć się kamienia z czajnika.

Ciekawostka

Pamiętaj o tym, że kamieniowi można też zapobiegać. Nie zostawiaj przegotowanej wody w czajniku. Sprzyja to powstawaniu kamienia. Korzystaj też z filtrów, które odkamieniają wodę. 

Krok 1 - Sposób z octem

Do gorącej wody dodajemy octu. Taką mieszanką zalewamy czajnik i pozostawiamy na noc. Rano płuczemy go dokładnie zimną wodą i kilkakrotnie przegotowujemy w nim wodę, ale jej nie spożywamy (za każdym razem wymieniamy wodę). 

Krok 2 - Sposób z kwaskiem cytrynowym

Zagotuj wodę w czajniku i dosyp do niej 4 łyżeczki kwasku cytrynowego. Czajnik odstawiamy na około trzy godziny po czym dobrze go płuczemy i kilkakrotnie zagotowujemy w nim świeżą wodę. 

Krok 3 - Sposób z sodą

Możemy również zagotować w czajniku wodę z dwoma łyżkami sody lub sody z colą. Przed wylaniem wody odkładamy czajnik na godzinę następnie dobrze płuczemy i kilkakrotnie gotujemy świeżą wodę.

Krok 4 - Sposób z obierzynami ziemniaczanymi

W czajniku gotujemy wodę z łupinami ziemniaków. Kamień dzięki temu powinien się rozpuścić. Jeśli nie zejdzie cały czynność możemy powtórzyć. Potem dobrze płuczemy czajnik i przegotowujemy w nim kilka razy świeżą wodę.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się kamienia z czajnika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się kamienia z czajnika? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!