Jak pozbyć się skrzypu z ogrodu

Jak pozbyć się skrzypu z ogrodu

Wyplewienie chwastów z ogrodu to rzecz pracochłonna, ale warta swojej ceny. Ogród bez zbędnych roślin prezentuje się efektownie i przyjemnie spędzać w nim czas ze swoją rodziną bądź znajomymi. Jednak zanim nasz ogród osiągnie taki rajski status, warto o niego zadbać i zacząć od pozbycia się niezwykle popularnego skrzypu polnego.

Krok 1

Problem z pozbyciem skrzypu polnego może stanowić nie lada wyzwanie, gdyż chwast jest odporny na większość herbicydów.

Uwaga

Występowanie skrzypu może wynikać z problemów fizyko-chemnicznych gleby. Wilgotna, podmokła ziemia o kwaśnym odczynie pH, sprzyja intensywnemu pojawianiu się chwastu. Wówczas należy zastosować wapnowanie, co zmieni właściwości fizyczne gruntu.

Krok 2

Do wyplewienia skrzypu można zastosować głęboki drenaż. Usuwanie chwastu może odbywać się także przez częste niszczenie części naziemnej wraz z korzeniem.

Krok 3

W przypadku niepowodzenia metody mechanicznej, warto odwołać do preparatów chemicznych. Na początku można zastosować preparat chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Najlepiej przeznaczony do powschodowego wypleniania chwastów dwuliściennych. Specyfik niszczy korzenie wraz z nadziemną częścią rośliny i zostaje wchłonięty przez chwast już po godzinie. Cały proces zniszczenia skrzypu trwa 1-2 tygodnie i jest zależny od pogody.

Uwaga

Chemiczną metodę należy wybrać w okresie wzrostu skrzypu polnego: wiosną, początkiem lata lub jesienią. Najlepszym i dogodnym okresem jest termin od początku kwietnia do września.

Ciekawostka

Skrzyp polny posiada także właściwości przeciwbakteryjne oraz regenerujące. Zawiera dużo potasu, krzemu, flawonoidów i wpływa korzystanie na wzmocnienie paznokci, włosów, zapobiega siwieniu włosów i wspiera mineralizacja kośćca.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypłoszyć kreta z ogrodu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się skrzypu z ogrodu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!