Jak przygotować podłożę pod glazurę i terakotę

Jak przygotować podłożę pod glazurę i terakotę

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia bez których nie da się dłużej funkcjonować. Dlatego podczas remontu, szczególnie zależy nam na czasie i szybkim załatwieniu sprawy. Jak więc szybko i sprawnie skuć stare płytki oraz terakotę i przygotować nowe podłoże?

Krok 1

W celu skucia płytek posłuży ci młotek i przecinak. Jednak za pomocą tych narzędzi praca będzie żmudna i długotrwała. Jeżeli chcesz oszczędzić sobie trochę czasu, zainwestuj w młotowiertarkę, posiadającą funkcję kłucia. Najtańszą kupisz już za około 300 zł. 

Ciekawostka

Powstaje pytanie: co zrobić z gruzem? Najtańszym sposobem będzie zapakowanie go do foliowych lub papierowych worków i wywiezienie na wysypisko. Możesz także zgłosić się do profesjonalnej firmy, która podstawi pod twój dom kontener. W zależności od potrzeby, kontener może stać kilka godzin lub kilka dni. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak układać glazurę z płytek ceramicznych (wersja dla mężczyzn)

Krok 2

Po skuciu powierzchni, musisz zabrać się za wyrównanie jej. Najczęściej robi się to przy pomocy tynku cementowego lub zaprawy podkładowej. Jednak zanim materiał zwiąże się i wyschnie, musi minąć kilka dni. Jeżeli więc goni cię czas, postaw na płyty gipsowo-kartonowe. Przyklej je za pomocą specjalnej zaprawy lub przykręć do stalowych profili zainstalowanych w ścianie. Decydując się na to rozwiązanie, oszczędzisz trochę czasu, bo ściana będzie gotowa do dalszej pracy już następnego dnia. 

Krok 3

Po skuciu terakoty musisz oczyścić i zagruntować podłogę. Jeżeli nierówności nie są aż tak duże, użyj masy samopoziomującej. W przypadku gdy są one spore, wspomóż się tradycyjną masą podkładową. 

Ciekawostka

Chcąc położyć terakotę, nie musisz zrywać poprzedniej warstwy. Wystarczy, że pokryjesz podłogę renowacyjną masą podkładową. Dzięki temu podłoże będzie wyrównane i przygotowane do dalszych etapów. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować podłożę pod glazurę i terakotę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!