Jak zabudować wannę w łaziencę

Jak zabudować wannę w łaziencę

Zabudowę wanny można wykonać na wiele sposobów. Dzięki niej woda dłużej jest ciepła, a dodatkowe miejsce ułatwia stawianie przyborów do kąpieli. Ponadto zabudowa chroni i zakrywa instalacje wodno-kanalizacyjną. Jak ją wykonać?

Krok 1

Ustaw wannę w wybranym przez siebie miejscu, wyrównaj w pionie i poziomie, po czym podłącz do instalacji. Następnie sprawdź, czy wszystkie połączenia są szczelnie dokręcone. Można w tym celu podłożyć gazetę lub inny papier pod wannę, po czym wypuścić z niej wodę. Jeśli gazeta będzie sucha oznacza to, że wszystkie elementy zostały ze sobą dokładnie spasowane.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić musujące kulki do kąpieli

Krok 2

Wyrysuj ołówkiem na ścianie linie pionu, do których zostanie przymocowany metalowy stelaż. Przytnij profile do właściwych rozmiarów i połącz w ramę, przy użyciu narożników i śrub. Przymocuj całość do ściany. Zamontuj następnie armaturę i odpływ wody. Dotnij płyty g/k do rozmiarów ram i przykręć je. Całość pokryj płytkami okładzinowymi.

Uwaga

Wszystkie wolne przestrzenie pomiędzy bokami wanny zamaskuj listwami nawannowymi lub wypełnij silikonem akrylowym/fugowym

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabudować wannę w łaziencę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!