Jak urządzić biuro

Jak urządzić biuro

Mimo tego, że z biurem kojarzone są zazwyczaj niezbyt miłe czynności, nie oznacza to, że miejsce pracy nie może być przytulne. Najważniejsze jednak aby było funkcjonalne i pozwalało nam się skoncentrować podczas ciężkich chwil.

Krok 1

Jeżeli twoja praca nie polega na przyjmowaniu klientów i większość czynności wykonujesz samodzielnie, zadbaj o porządne, duże, masywne i wygodne biurko. Powinien na nim spokojnie zmieścić się komputer, sprzęty i akcesoria biurowe i różne dokumenty.

Krok 2

Spędzając dużo czasu przy biurku, niezbędne jest wygodne krzesło. Siedząc na nim cały dzień, musisz zadbać o jak największy komfort dla swoich pleców. Wybierz krzesło miękkie, z regulacją wysokości oraz z podnóżkiem. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak urządzić pokój - 2 pomysły na dekoracje

Krok 3

Jeżeli twoja praca polega na przyjmowaniu klientów i częstym odbywaniu służbowych spotkań, postaw w swoim biurze stół konferencyjny. Niezwykle efektownie prezentuje się ten, wykonany ze stali i szkła. 

Krok 4

Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu wnętrza. Oprócz tradycyjnej lampy wiszącej, kup lampkę na biurko oraz inną np. stojącą, która oprócz względów praktycznych, będzie pełniła funkcje estetyczne. 

Krok 5

Surową aranżację biura przełamiesz wazonem ze świeżymi kwiatami oraz doniczką z jakąś oryginalną rośliną, która doda wnętrzu świeżości i optymistycznego powiewu.

Krok 6

Na ścianie powieś stylowy zegar. Chociaż szczęśliwi czasu nie liczą, warto wiedzieć, o której kończy się praca i można spokojnie wrócić do domu. 

Krok 7

Świetnym pomysłem może okazać się mały stolik barowy, przy którym wyciszysz się, odpoczniesz i zrelaksujesz podczas przerwy. Sprawdzi się on jednak wtedy, gdy jesteś posiadaczem dość dużego biura. W innym przypadku będzie to po prostu niepotrzebny detal, który tylko zagraci pokój. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić biuro skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika betti

    betti

    Jan 07, 2015

    W biurze pieknie prezentują się fototapety. My korzystalismy z fototapet dekea i jestesmy bardzo zadowoleni. Teraz są miliony wzorów i zdjęc, jakie mogą pojawić sie na ścianie. Czesto nawet sami pracownicy mogą pracować nad projektem tapety do ich biura. Fajne integracyjne zajęcia :)