Jak urządzić małą sypialnię

Jak urządzić małą sypialnię

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy sporą część naszego życia. Nie tylko w niej śpimy, ale także relaksujemy się po ciężkim dniu, czytamy ulubioną lekturę czy po prostu decydujemy się na krótką drzemkę. Dlatego dobrze, abyśmy czuli się w niej przyjemnie, miło i komfortowo. Jednak niektórym osobom metraż ich mieszkania nie pozwala na dużą i przestronną sypialnię. Małą też można pięknie urządzić!

Krok 1

Najskuteczniejszym zabiegiem, który optycznie powiększy małe wnętrze jest pomalowanie ścian na jasny kolor. Świetnie sprawdzą się pastelowe kolory, biel i beże. Aby uzyskać jeszcze lepszy i bardziej spektakularny efekt, najmniejszą ścianę pomaluj w poziome lub pionowe pasy. Dzięki temu uzyskasz efekt poszerzenia ściany, a co za tym idzie- większej przestrzeni w pomieszczeniu. 

Krok 2

Kolejnym pomysłem, który optycznie powiększy twoją sypialnię są lustra. Odbijające się od nich światło sprawia wrażenie większego wnętrza. Dobrym miejscem na powieszenie lustra jest ściana naprzeciwko wejścia. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić betonowe płyty do sypialni

Krok 3

Bardzo ryzykownym zabiegiem jest kupowanie rzeźb, masywnych koszy czy stojących zegarów. W takim małym wnętrzu zagracą one wolną przestrzeń. Postaw raczej na delikatne, nierzucające się w oczy ozdoby takie jak np. zegar ścienny, nie za duży obraz czy ramka ze zdjęciem. Na parapecie postaw mały wazon ze świeżymi kwiatami, który doda pokojowi stylu. 

Krok 4

Jeżeli już zdecydowałeś się na duże łóżko, wykorzystaj pustą przestrzeń pod nim. Zakup specjalne skrzynie i pojemniki. Masywna szafa na ubranie kiepsko sprawdzi się w takim wnętrzu. Najlepiej zostaw jedynie szafki nocne, a jeżeli jest to konieczne- zainwestuj w niewysokie meble

Krok 5

Warto także zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Oprócz wiszącej lampy, pomyśl o podświetleniu np. półek lub łóżka za pomocą lampek halogenowych lub LEDowych. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić małą sypialnię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!