Jak wybrać sprzęt AGD dla seniora

Jak wybrać sprzęt AGD dla seniora

Nie każdy dostępny dla rynku sprzęt AGD będzie przyjazny seniorowi. Dlatego wybierając urządzenia AGD dla seniora musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. W tym poradniku dowiecie się jak wybrać sprzęt AGD dla seniora.

Krok 1 - Łatwa, intuicyjna obsługa

Urządzenia AGD, które posiadają mnóstwo funkcji, przycisków, skomplikowany wyświetlacz LCD nie jest wcale odpowiedni dla starszej osoby. Najważniejsze jest by znalazły się w nim podstawowe, najczęściej używane funkcje, do których jest prosty i intuicyjny dostęp. Liczy się przede wszystkim przyjazny w obsłudze panel. Dla osób starszych, nieznających języka angielskiego i często słabo widzących bardziej odpowiednie są panele sterowania za pomocą tradycyjnych pokręteł zamiast paneli dotykowych. Warto, też zrezygnować ze sprzętów sterowanych za pomocą elektronicznego zegara gdyż podczas małej przerwy w dostawie prądu zegar może się zresetować i wtedy starsza osoba nie poradzi sobie z jego ponownym nastawieniem. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wybrać pralkę

Krok 2 - Bezpieczeństwo korzystania z urządzeń

Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania ważne są wszelkie przypominacze. Najlepszy jest głośny sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje zakończenie czynności. Dodatkowo w kuchenkach i płytach gazowych przydatne będzie zabezpieczenie przeciwko wypływowi gazu. Dlatego kupując wszelkie urządzenia zwróćmy na to czy mają odpowiednie zabezpieczenia. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać sprzęt AGD dla seniora skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!