Jak wykorzystać Różę Jerycha

Jak wykorzystać Różę Jerycha

Róża Jerycha to roślina pochodząca z obszarów Jordanii. Ma ona wspaniałe właściwości, między innymi oczyszcza i odświeża powietrze ale również pochłania dym papierosowy. Zasuszona potrafi zapobiegać zaburzeniom snu i chroni przed insektami o robactwem. Jak wykorzystywać tą cudowną roślinę? Dowiecie się z tego poradnika.

Krok 1 - Woda

Woda, w której róża się rozwija jest doskonała do kąpieli oraz robienia kompresów w miejsca ukąszeń owadów, np. komarów. Można ją również wykorzystywać w kosmetyce. Pomaga spowolnić starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek w takich miejscach jak szyja czy twarz. 


Sama różą mimo iż wygląda jak martwa pod siłą tej wody budzi się z powrotem do życia. Wystarczy, że zalejemy ją wodą w miseczce tak by suchy korzeń był  wniej zanurzony. Już po kilku godzinach róża zacznie się rozwijać. W ciągu 2-4 dni kwiat rozwinie się w pełni. 


Róża ta lubi dużą ilość światła, dlatego powinna znajdować się w miejscu dobrze wyeksponowanym na słońcu.


 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać Różę Jerycha skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika zett1

    zett1

    Oct 07, 2013

    Sorry, ale co to jest? Przepisane z jakiegoś poradnika działkowca? Ta roślina nie kwitnie, włożona do talerza z wodą rozwija na wszystkie strony zielone \"listki\". Bez tego to brunatna kula. Można wsadzić ją nawet do gorącej wody. Po tygodniu można znowu ją zasuszyć na miesiące a nawet lata w szufladzie...