Jak zrobić bukiet z suchych kwiatów

Jak zrobić bukiet z suchych kwiatów

Kwiaty to wspaniała ozdoba do naszego domu lub mieszkania. Co jednak zrobić by móc się cieszyć ich pięknem znacznie dłużej? W tym poradniku dowiecie się jak zrobić bukiet z suszonych kwiatów.

Krok 1

Do wykonywania suszonych bukietów kwiatów powinniśmy wykorzystywać kwiaty róży, hortensji, różnych trwa i kwiatów polnych. Zasuszone kwiaty będą zdobić nasze mieszkanie przez cały rok niezależnie od pory roku. Ciekawym dodatkiem jest jarzębina, która nadaje bukietowi estetyki.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić bukiet z kwiatów ogrodowych

Krok 2

Jak zasuszyć kwiaty? Najpierw musimy je zebrać. Możemy to zrobić samodzielnie lub kupić kwiaty w kwiaciarni. Gdy je mamy zawieszamy je w ciepłym i suchym miejscu na sznurku zwrócone kwiatem w dół. 

Krok 3

To jak szybko ususzą się kwiaty zależy od temperatury pomieszczenia oraz samych kwiatów. Musimy być ostrożni bo możemy bardzo łatwo pozbawić suszonych kwiatów płatek lub gałązek, które stają się bardzo łamliwe tracąc swoją elastyczność.  Kwiaty z dużymi ciężkimi kwiatami możemy suszyć w pozycji leżącej. Aby uzyskać lepszy kolor bukiet można popsikać lakierem, są do tego celu produkowane specjalne lakiery, które pokrywają dokładnie powierzchnię kwiatu i zabezpieczają go przed kurzem. Z ususzonych kwiatów możemy tworzyć setki różnych kompozycji. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Nie bójmy mieszać się ze sobą kolory oraz kształty i wielkości kwiatów. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić bukiet z suchych kwiatów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!