Jaki prezent kupić dziecku na chrzciny

Jaki prezent kupić dziecku na chrzciny

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu maleństwa i jego rodziców. Równie ważne są prezenty, które w przyszłości przypomną dziecku o tej uroczystości. Są pamiątką na całe życie, tak więc muszą być przemyślane.

Krok 1 -

Tradycja mówi, że Matka Chrzestna powinna być odpowiedzialna za białą szatkę i tort, a Ojciec Chrzestny za świecę i bukiecik kwiatów. Jednak są to stare praktyki, od których coraz częściej się odchodzi. Wybór należy oczywiście do ciebie. 

Krok 2

Jeden z pomysłów na prezent to złote lub srebrne medaliki, krzyżyki, łańcuszki, oraz posrebrzane obrazki, oddające religijny wydźwięk tej uroczystości. 

Krok 3

Osobistym i świetnym podarunkiem będzie srebrna bransoletka z wygrawerowanym na zamówienie napisem np. imieniem dziecka i datą chrztu.  

Krok 4

Dziadkowie mogą podarować wnuczkowi dodatkowo Pismo Święte. Gest ten podkreśli uroczyste przyjęcie maluszka do Kościoła. 

Krok 5

Często spotykamy się z obdarowywaniem dziecka pieniędzmi. Jednak warto się zastanowić, czy nie lepiej wydać je na pamiątkę. Pieniądze prawdopodobnie zostaną wydane przez rodziców, a maluch nie zobaczy w przyszłości żadnego przedmiotu, który dostał na chrzciny. 

Krok 6

Świetnym rozwiązaniem jest założenie dziecku konta oszczędnościowego, na które będą wpłacane wszelkie podarowane pieniądze. Będzie to zabezpieczenie finansowe na przyszłość dla waszej pociechy.

Krok 7

Przydatnym i praktycznym podarunkiem będą wszelkie nosidełka, chodziki, foteliki i wózki. Będą one służyć maluchowi, a przy okazji odciążą finansowo rodziców. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaki prezent kupić dziecku na chrzciny skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!