Ja wcielić się w role św. Mikołaja

Ja wcielić się w role św. Mikołaja

Dzieci uwielbiają św. Mikołaja. A jeszcze bardziej uwielbiają dostawać od niego prezenty. Rola rodziców powinna więc polegać na pielęgnowaniu tej tradycji oraz jak najdłuższym utwierdzaniu pociechy o jego istnieniu. Jak być przekonującym i nie zaliczyć żadnej wpadki?

Krok 1

Napisz wspólnie z dzieckiem list do św. Mikołaja. Dzięki temu, będziesz mógł kontrolować ilość prezentów, jakie chciałoby dostać. Kiedy dostrzeżesz, że twój fundusz nie pozwala na kupno wszystkich, powiedz maluchowi, że może wybrać tylko jeden z nich, ponieważ Mikołaj musi kupić prezenty milionom dzieci i nie ma aż tyle pieniędzy. 

Krok 2

Listy przypnij do sznurka i powieś na balkonie, przy kominku albo w innym miejscu w domu. Dzieci będą codziennie z wielkim zapałem obserwować, czy Mikołaj już je wziął. Odczekaj 2 lub 3 dni i zabierz listy. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak ubrać się jako Święty Mikołaj

Krok 3

Kiedy kupisz już prezenty, bardzo dobrze je ukryj przed dziećmi. Maluchy są ciekawskie i mogą nawet przez przypadek odkryć twoją kryjówkę, a wtedy cały czar pryśnie!

Krok 4

W nocy z 5 na 6 grudnia połóż prezent tuż obok poduszki dziecka. Wybierz moment kiedy będzie mocno spało, ponieważ maluchy są sprytne i będą jak najdłużej powstrzymywać się od snu, aby zobaczyć ukochanego Mikołaja. 

Świetnym pomysłem jest również napisanie listu \'od Mikołaja\' z zagadkami i wskazówkami w którym miejscu znajduje się prezent. Taka zabawa sprawi twojemu dziecku jeszcze więcej radości i dostarczy wiele emocji. 

Krok 5

Mikołaj podczas podkładania prezentu mógł zgubić swój dzwoneczek albo kawałek pomponika z czapki. Podłóż więc \'zgubę\' i zobaczysz jak bardzo będzie przeżywać to twoja pociecha. Ma w końcu następny dowód na istnienie Mikołaja!

Skomentuj poradnik

Poradnik Ja wcielić się w role św. Mikołaja skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!