Bransoletka survivalowa z paracordu - jak zawiązać

Poradnik dodany przez: folkowski
6867 0

Bransoletki męskie z paracordu, czyli niezwykle wytrzymałej, nylonowej linki używanej do produkcji spadochronów to nie tylko przydatny przedmiot na survival, bushcraft czy innego rodzaju wypady w teren, ale też pomysł na prezent dla niego, który spodoba się każdemu zwolennikowi powyższych aktywności. Paracord zapleciony w formie bransolety może być oczywiście ozdobą dla chłopaka, ale może po prostu okazać się niezwykle przydatnym narzędzie w trakcie jakiejkolwiek wyprawy w teren. Paracord o najbardziej standardowej grubości czterech milimetrów może wytrzymać obciążenie nawet 249 kilogramów, przez co naprawdę może przydać się w terenie do przeniesienia większych ciężarów.
Zaplecenie paracordu w bransoletkę męską to świetny prezent dla chłopaka do samodzielnego wykonania, dzięki czemu będziemy mogły pokazać, że włożyłyśmy w taki prezent pracę i wysiłek.
Do zaplecenia takiej bransoletki męskiej potrzebujemy dość długiego paracordu, najlepiej około 3, 5 metra wystarczające na taką bransoletę, prostej klamry, którą można kupić w internecie służącej do wygodnego zapinania lub rozpinania, a do łączenia i wykańczania końcówek paracordu przyda się zapalniczka, nożyczki lub ostry nóż oraz miarka, ewentualnie multitool. Zanim zaczniemy zaplatanie paracordu, warto przygotować jego końcówki, przycinając je równo i nadtapiając oplot oraz rdzeń za pomocą zapalniczki. Przed rozpoczęciem głównego splotu trzeba też przepleść linkę przez uszka rozpiętej klamerki. Następnie rozpoczynamy zaplatanie według wskazówek zawartych w powyższym filmie. Gotowa bransoletka męska może być idealną ozdobą męskiej dłoni, ale też przydatnym narzędziem. 

Do poradnika Bransoletka survivalowa z paracordu - jak zawiązać przypisano następujące tagi:

survival paracord bransoletki męskie prezent dla chłopaka pomysł na prezent dla niego

Skomentuj poradnik

Poradnik Bransoletka survivalowa z paracordu - jak zawiązać skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...