Jak tańczyć na rurze - lekcja 12 cz. 1

Poradnik dodany przez: MiAnna
6000 0

Cześć, znacie taniec na rurze?

Coraz większą popularnością wśród płci pięknej cieszy się w ostatnim czasie pole dance popularnie nazywany tańcem na rurze. Coraz więcej Pań porzuca jogging, rolki, czy wypady na rower i postanawia skupić się na tej dyscyplinie. Czym jest to spowodowane? Dlaczego metalowa rurka niczym magnes przyciąga kolejne dziewczyny? 

Pole dance zawiera w sobie elementy tańca i gimnastyki dzięki czemu ciało nabiera sprężystości i gibkości. Osoby tańczące na rurze poruszają się z gracją, mają większą świadomość swojego ciała.

Poprawa wyglądu fizycznego wpływa również na wzrost pewności siebie i poprawę samopoczucia. Ćwicząc w towarzystwie innych osób, zupełnie różnych, człowiek uczy się akceptować siebie i zaczyna rozumieć, że inni też nie są idealni. Aby wyćwiczyć w sobie wymarzoną gibkość i figurę trzeba włożyć wiele wysiłku i pracy ale warto. Każda inwestycja w siebie, własne zdrowie psychiczne i fizyczne, we własny rozwój zwróci się po stokroć w ciągu całego życia. W tym i dość kontrowersyjna i uznawana przez wielu za bluźnierstwo nauka tańca na rurze, do której dziś wracamy. Jak nauczyć się szpagatu?

Zastanawiasz się, jak zrobić szpagat? Jeszcze nie siedzisz na ziemi? A może już dostawiać kostki od jogi pod nogę? :) Tak czy tak, dzisiaj poznasz Jade - czyli szpagat podłużny (tak, na video popełniłam gafę ;) w trzymaniu hip hold. Najpierw postaraj się opanować trzymanie biodrem, następnie wykonaj tę figurę ze zgiętą nogą wewnętrzną (Dutchess), a jeżeli wszystko idzie dobrze - zapraszam do niesamowitej Jade. Głowę trzymaj luźno, nie podnoś jej ani nie skręcaj!

Do poradnika Jak tańczyć na rurze - lekcja 12 cz. 1 przypisano następujące tagi:

taniec szpagat jak zrobić szpagat taniec na rurze pole dance nauka tańca na rurze

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak tańczyć na rurze - lekcja 12 cz. 1 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...