Jak wykonać 8 super pomysłów dla właścicieli kotów

Poradnik dodany przez: Tetryczny
6984 0

Zwierzęta domowe poza żywieniem i uwagą opiekuna potrzebują także dodatkowych zajęć i aktywności, aby zachować dłużej zdrowie i dobre samopoczucie. Drapak dla kota czy zabawki dla kota pozwolą naszemu pupilowi zająć czas i uchronić go przed nudą, którą jako zwierzęta ciekawskie i naturalnie wszędobylskie koty domowe odczuwają zbyt często. Akcesoria dla kota nie wymagają często dużych nakładów finansowych, wystarczą sprytne pomysły, pokazane w powyższym filmie, a polecane na forum koty.
Jeżeli chcemy oduczyć kota wskakiwania na meble, warto przykleić do ich powierzchni taśmę dwustronnie klejącą. Kot po nieprzyjemnym doświadczeniu, jakim będzie jej przyklejanie się do poduszek na łapkach, nie będzie chciał ponownie wskakiwać na dany mebel.
Warto przygotować dla kota proste zabawki, jak piłeczki wykonane z waty owiniętej gumkami recepturkami czy wyciętych z papierowej rurki krążków, w które wkładamy na przykład korek po napoju. Koty z natury swojej są łowcami, więc tego typu akcesoria dla kota stanowią idealny zamiennik naturalnego polowania na myszy, ptaki czy inne drobne zwierzęta.
Warte uwagi akcesoria dla kota, które możemy wykonać samodzielnie to na przykład labirynt zbudowany z kilku sklejonych ze sobą i powycinanych kartonów. Koty uwielbiają myszkować po różnych zakamarkach i kochają kartony, więc tego typu zabawka może służyć im przez dłuższy czas do zabawy. Można też samodzielnie przygotować dla kota legowisko z wyciętego dna od pudełka kartonowego, umocowanych w nim elastycznych drutów i naciągniętej na nie starej koszulki lub innego kawałka materiału. Stworzona w ten sposób budka na pewno spodoba się naszym ulubieńcom.

Do poradnika Jak wykonać 8 super pomysłów dla właścicieli kotów przypisano następujące tagi:

zwierzęta dla kota drapak dla kota zabawki dla kota akcesoria dla kota forum koty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać 8 super pomysłów dla właścicieli kotów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...