Jak nauczyć kota korzystania z kuwety

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety

Kot pomimo oswojenia przez człowieka tysiące lat temu posiada swój zwierzęcy instynkt zachowawczy. Ma skłonności łowieckie, niezależność oraz znaczenie swojego terenu. W domu chcąc zaznaczyć swoje terytorium będzie załatwiać potrzeby fizjologiczne w swoich miejscach, dlatego oto kilka rad jak nauczyć robić to do kuwety.

Krok 1

Przed wprowadzeniem kota do domu postaraj się kupić 2 kuwety,jedna może być przykryta,ustawiamy je w ustronnym miejscu lub na początku tam gdzie najwięcej kot się załatwia.Pokazuj kotkowi gzie ma się załatwiać biorąc go delikatnie za kark gdy widzisz że się szykuje.Miejsca zabrudzone wcześniej umyj i opryskaj odstraszaczem.

Krok 2

Na początek do kuwet nie syp piasku zapachowego,możesz to robić po pewnym okresie adaptacji kuwety przez kota.Jeżeli zauważysz że twój kot nie korzysta z krytej kuwety,ściągnij obudowę,po kilku tygodniach możesz założyć obudowę tam gdzie twój kot załatwia się na twardo.Zobaczysz że kot polubi to miejsce ponieważ jest osłonięty od otoczenia i może w spokoju załatwić się a zapach nie będzie się roznosić po całym mieszkaniu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zlikwidować zapach kociej kuwety

Krok 3

Kuwety powinny stać w zacisznym miejscu tam gdzie najrzadziej przebywamy,warto kupić specjalny kosz na odchody,który szczelnie jest zamykany i nie musimy kombinować pakowanie kocich kup które nie pachną za bardzo przyjemnie.Pamiętaj o częstym czyszczeniu kuwet,po pewnym czasie zauważysz kiedy kot się załatwia ponieważ zrozumiesz mowę jego zachowania.Raz w tygodniu przed wymianą piasku umyj kuwety pod prysznicem wycierając do sucha.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak nauczyć kota korzystania z kuwety skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!