Jak wykonać kartkę z kokardą - nowa wersja

Poradnik dodany przez: szeszelnik
7505 0

Walentynki to okazja do wręczania różnego typu prezentów. Jako jeden z nich warto wykonać metodą origami własną kartkę. W jaki sposób można to zrobić?
Przede wszystkim konieczne są takie akcesoria jak: arkusze papieru (w kolorach białym i czerwonym), ołówek, nożyczki, klej oraz papierowa kokardka, którą również można wykonać metodą diy.
Na początku należy wziąć biały arkusz i uzyskać z niego prostokąt o wymiarach 10, 5 x 20 cm, zgiąć go na pół wzdłuż krótszego boku i go rozłożyć. Następnie na jednym z krótszych boków należy odrysować półokrąg. Musi on znajdować się na samym brzegu w taki sposób, aby można go było odciąć.
Kolejnym krokiem będzie praca z czerwonym arkuszem 10, 5 x 15 cm, który swoim kolorem będzie nawiązywał do święta jakim są Walentynki. Brzeg arkusza należy zaokrąglić tak samo, jak w przypadku poprzedniego kawałka. Należy po prostu odrysować powstały wcześniej kształt.
Następnie należy posmarować klejem tę połowę białego arkusza, która nie została wcześniej przycięta. Do niej należy dokleić czerwony arkusz tak, aby półokrągły kształt znajdował się dokładnie po drugiej stronie i wystawał po złożeniu całości. Dzięki temu taka kartka okolicznościowa będzie wyglądała intrygująco i nieco inaczej, niż gotowe kartki ze sklepu.
Kartka walentynkowa będzie gotowa, gdy doklei się do niej papierową kokardę. Wystarczy posmarować ją klejem i przyłożyć do górnej części kartki. Tego typu pomysł na prezent można wykorzystać także przy innych okazjach, często po prostu wystarczy zmienić kolor arkuszy, aby powstała inna kartka okolicznościowa.

BLOG: https://www.mishellka.com/

@iammishellka https://www.instagram.com/iammishellka/

Składniki:

  • Profil na FB: https://www.facebook.com/mishellkadesign/

Do poradnika Jak wykonać kartkę z kokardą - nowa wersja przypisano następujące tagi:

origami walentynki diy kartka okolicznościowa pomysł na prezent kartka walentynkowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać kartkę z kokardą - nowa wersja skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...